Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
26 Mart 2011 Pazar
MİSAFİR KALEM
Atakan Barış Koçak / Masum internet...
medyaajans@windowslive.com

Öncelikle kendimden biraz bahsedeyim. Ben 20 yaşında genç bir insanım. Bilgisayar hayatım 9 yaşına girdiğim gün babamın bana bilgisayar hediye etmesiyle başladı. Yaklaşık 11 senemi bilgisayar kullanımı tamiri ve öğrenmek istediklerimle geçirdim.

Ben de birazdan anlatacaklarım gibi bilgisayar yüzünden sosyal hayatımı kaybetmiştim. Ta ki gerçekten internete doyana kadar. Orta ikinci sınıfa gittiğim anlarda kendimi kaptırmış olmalıyım ki derslerimi boş vermenin yanında, okula da gitmez oldum. Sırf bu bilgisayar yüzünden arkadaşlarımdan, okulumdan ve alt yapısından oynadığım Eskişehirspor’dan vazgeçtim.

Bu anlattıklarından bize ne gibi bir düşüncelere düşerseniz lütfen yazımın devamını okuyun. Günümüzde internet birçok şeyin yerini almasıyla beraber, kendisinin de ekledikleriyle huzurumuza çıkmış bulunmakta. Artık her evde bir bilgisayar ve internet olması, evde ekmek olması kadar önemli. Çünkü hasta randevularını, okulda okuyan çocukların ödevlerini, ev hanımlarının yemek tariflerini ve dünyadan haberleri internet üzerinden öğreniyoruz.

Bu söylediklerim internetin masum tarafları bir de gerçek internetimiz var. Gerçek internet dediğimde ise insanları sosyalleştirmekten çıkaran, evine yada bilgisayar başına kitleyen internettir. Bu interneti tanımlamak birçok açıdan mümkün. Çocuğunuzun oynadığı bir takım oyunlar, arkadaşlık siteleri ve en önemlisi pornografik siteler. Birçoğumuz biliyoruz, okuldan gelen bir çocuğun evinde interneti varsa çantayı bir kenara bırakır ve elbisenin bir düğmesini bile çözmeye üşenen çocuk, o bilgisayarın düğmesine basıp onu açılana kadar beklemekten üşenmez. Günümüzde her ailenin en önemli sorunu budur.

Eğer gerçekten önlem alınmazsa internetin çocuk gelişimi hakkında verebileceği zararları anlatmakla bitiremeyiz. Artık eskisi gibi çocuklar sokakta saklambaç ya da top oynamıyor, varsa yoksa internet.. Sigara gibi çocukları ve hatta bazı yetişkinleri bile esir almış durumda.

Ben de bu durumdan etkilenerek en azından aileleri bilinçlendirmek adına  size her hafta bir yazı yazarak yardımcı olmaya çalışacağım. Bilmiyorum ne kadar faydası olur ama, ben bunu kendime sanki bir görev olarak kabul etmiş sayarak bilgilendireceğim. Haftaya internete giriş öncesinde bilgisayarımızda alacağımız önlemleri anlatacağım. Saygılarımla… Bu Haber 2614 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI