Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
5 Nisan 2011 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Seçime kadar ne istiyoruz?
musakiroglu@mynet.com

NOT: Bugünkü yazım dünkü yazımın devamı olacaktı. Yani CHP, MHP ve bağımsız aday Sn. Murat Hazinedar’ın değerlendirecektim. Ancak; Pazar günü CHP tarafından Ordu’da aday adayları ile ilgili merkez yoklaması yapıldı. Bu yoklamanın sonucu ile ilgili piyasaya henüz yeteri kadar bilgi çıkmadığı ve değerlendirmeler yapılmadığı için yazımı yarına bıraktım.

Bugün ise aşağıdaki yazımı yayınlıyorum. Çünkü Mart ayının ortasında yazdığım bu yazım internet sitemizdeki teknik bir sorun yüzünden yeteri kadar okunamamıştı.

********************       *********************

Seçime kadar ne istiyoruz?

Seçime üç aydan daha az zaman kaldı.

 Bu zaman diliminde milletvekilleri eğer yeniden aday olacaklarsa asıl o alanda yoğunlaşır, doğal olarak memleket meselelerinden koparlar.

 Ama işin aslı böyle değildir. Onları seçenler bir sonraki seçim gününe kadar görev yapmak üzere seçmişlerdir.

Ama gel gör ki, bizim memlekette böyle bir teamül olagelmiş, seçim takviminin başlamasıyla birlikte  millete hizmet tavsamıştır.

Durum böyle olsa da biz Ünyelilerin seçime kadar geçecek dönem zarfında yapılmasını istediği bazı işler var.

Örneğin; Ünye şehir merkezine MOBESE sisteminin takılması işinin artık ihale edilmesini istiyoruz.

Biliyorsunuz bu konuda biz çok haber yaptık, yorumlarda bulunduk. Olayın savsaklanmaması için sürekli canlı tutmaya çalıştık. En son gelen haber, MOBESE için bakanlıktan istenen ödeneğin geldiği yönündeydi. Zaten daha önce yapılan açıklamada, bu ödeneğin beklendiği, gelir gelmez sistemin takılması işinin ihale edileceği belirtilmişti.

 Ödenek geldi haberini yaptık. Üzerinden üç aya yakın zaman geçti ancak hiçbir makamdan konuyla ilgili hiçbir açıklama yok.

 

Ordu Valisi Sn. Orhan Düzgün, bütün ilçe kaymakamlarının hazır bulunduğu Aylık Takip Toplantısı’nda her seferinde Ünye’deki MOBESE sistemini de hatırlatır, kurulmasını ister. Ama yine de kurulmaz.

Peki, Sn. Valimiz, hiç sormaz mı toplantıdaki Ünye Kaymakamı’na; “Neden Ünye’de hala MOBESE kurulmadı?” diye.

 Görülüyor ki bu iş, siyasetçi el atmadan, ilgilenmeden yapılmayacak.

 Bölgemizin Milletvekili Sn. Mustafa Hamarat’a buradan bir çağrı yapmak istiyoruz.

 Sn. Milletvekilimiz;

Can ve mal güvenliği insanın yaşadığı dünyada en başta gelen olmazsa olmazı…   Böyle bir konuda ihmalin telafisi mümkün olamayabiliyor.

 Buna mukabil ülkemizin birçok yerinde hizmet veren kameralar yardımıyla olayların nasıl aydınlandığı herkesin malumu.

Ünye’nin de MOBESE sistemine geçirilip izlenmesini sağlamak üzere, seçime kadar kurulum ihalesinin yapılması için ilginizi rica ediyoruz.

 Sn. Vekilimiz; biliyoruz sizler için seçim telaşlı yoğun dönem başladı. Ancak biz; sizin yakından takip ettiğinizi bildiğimiz Ünye-Akkuş-Niksar Duble Yolu, Ünye Organize Sanayi Bölgesi ve Ünye Limanı çalışmalarına ilişkin de gelinen noktaları ve en son bilgileri öğrenmek istiyoruz.Bu Haber 1821 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI