Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
12 Nisan 2011 Pazar
İSMAİL SARI
Tilkinin Kuyruğu
Eğitimci - Yazar

Tilki, kurnazlığı ile bilinen bir hayvandır. Benim tanık olduğum bir kurnazlığını anlatarak konuma girmek istiyorum. Bir televizyon programında hayvanlar alemini konu alan safariyi izlerken bir aslan uzun süre arkasından koştuktan sonra tilkiyi ensesinden yakaladı ve yere vurdu. Tilki upuzun uzadı. Aslan tilkiyi ağzından bıraktı ve başında oturarak soluklanmağa başladı. Tilki tam ölü pozisyonunda kısa bir süre yattıktan sonra bir fırlayıp kaçtı ki benim ağzım açık kalarak hayretler içinde “Tilki Kurnazlığını” seyre doyamadım. Aslan kendisini toparlayıp da avını tekrar yakalama hazırlığı yapıncaya kadar tilki ortalıktan kayboldu. Aslan biraz koştuktan sonra mayışıp kaldı.

Gelelim tilkinin kuyruğuna! Tavuğu kapan tilki, arkasından gelecek olan köpeğin gözlerini etkilemek veya kendisini kovalayacak olan avcıyı yanıltmak için kuyruğunu yere sürüyerek ortalığı toz-duman edermiş. Bu da bir gerçektir. Tavuğu yakalayan tilkiye kolay kolay kimse zarar veremez. Yeter ki bir yakalasın.

Ülkemiz ve insanlarımız seçim sath-ı mailine(ortamına) girdi. Ortalık toz-duman. Al birinden vur öbürüne. Sadece oy avcılığı için politikacılarımızın birbirini karalama kampanyası devam ediyor. Çoğu zaman ölçüyü kaçırıyorlar. Halkımız artık yalan-dolanla kanmayacak kadar uyandı ve daha da güzeli, medenileşti. Sayın siyasilerimizin de daha medenileşmeleri ve karalamadan ziyade yapacakları yenilikleri anlatmalarını bekliyoruz.

Ben, iki seçim dönemi Almanya’da bulundum. Ne yalan-dolan var, ne sokakları kirleten bir sürü parti flamaları var, ne konvoyları var. Sadece adayları tanıtan fotoğraflı afişleri belirli yerlere asıyorlar; bir de televizyon konuşma ve tartışmaları, hepsi o kadar.

Partilerimizin adayları belirlendi. Hepsi bizim insanlarımız. Bizler onların hepsini seviyoruz. Onların da bizleri yani halkımızı, “sen şucusun bucusun” demeden sevmelerini, kucaklamalarını bekliyoruz. Önce Ordu’muz, sonra Yurdumuz, milletimiz ve bütün insanlık için vekil adaylarımızın hayırlara vasıta olacak güzel işler yapacaklarına inançla saygılar sunarım.Bu Haber 1519 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI