Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
4 Ağustos 2010 Pazar 09:35
MİSAFİR KALEM
EMEL GÜNGÖR ATEŞ / Şu bizim barış
Ebediyete götürmeyen bir milliyetçiliği hiçe saydım her zaman. Irkçılık olarak yorumladım. Oysa , “milliyet” kavramının kapsamı çok daha geniştir, buna inandım. İnsanlığın ortak dramıdır milliyet en kısa tanımı ile.

Bütün dünya gibi Türkiye’de yeni yıla girecek olmanın telaşı ve daha çok heyecanını yaşadı. Adına Noel Bayramı dedikleri şey bizi de aşıladı. Bir bayram daha eklenir oldu bayramlarımıza. Ne güzel! Milli kültürümüzden uzaklaştıkça biz, yabancı kültürlerin tesirindeyiz. Affedersiniz! Tesir dönemi kapandı. Düpedüz içindeyiz.

Şu “Noel Baba” dedikleri kahraman var ya, üzerine bomba yağan masumları unutmuş olmalı. Birilerinin canı yanıyor vatan uğruna, can uğruna. Birileri soykırım yapıyor, köhne zihniyetleriyle kutsal(!) topraklar adına. Birileri de gününü gün ediyor: 2008’e elveda, 2009’a merhaba!

Üç, iki, bir: Sağlık, mutluluk, huzur… Bir de barış var, tabi ya bir de barış var. Şu  bizim barış, nasıl da unuttuk? İnsanlar en kolay barış dolu temennilerle kandırılır. Sanki bir yerlerden ses geliyor, koku geliyor. Bu ses, bu koku… Barış olmalı gelen. O halde yaşasın barış, hoş geldin yeni yıl!

Bir mağduriyet gecesi bu gece.

Mahrumiyet gecesi birbirine her gece.

Beklentilerimiz var(!) iki bin dokuzdan yine de.

Hoşt geldin Noel! Hoşt geldin yeni yıl!

Kara listeler hazırlanıyor çapraz karelerde. Gözyaşı akıyor, kan akıyor çeşmelerden. Çeşmeleri kapatacak yürekler nerede?

Yanlışın var dünya. Silahlar değildir ateşleyen, kelimelerdir. Ateşlemeyen içinse dil öğrenmen gerekir. Canilerin en korkuncu dil bilmeyenlerdir.

Hey Filistin! Sen feleğin en ince eleğinden geçtin.                                                                         Bu Haber 2086 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI