Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
26 Mayıs 2011 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
'Eşek yolu' açanlar zafer kazandı!
musakiroglu@mynet.com

Gazetemizin köşe yazarlarından Sn. Yaşar Karaduman Cumhuriyet Meydanı’ndaki olumsuzluklara sık sık değinir. Yaşar Abi, son günlerdeki yazılarında ise; Meydan’da yayaların yolu kısaltmak için çimli bölgelerden geçip çimenleri ayaklarının altında ezerek yol açtıklarına dikkat çekti. Bunu da güzel bir örneklemeyle ifade etti: Yolu kısaltan en becerikli hayvanın eşekler oluşundan hareketle Meydan’da çimler ezilerek açılan yola “Eşek yolu” dedi.

 

Dün Meydan’dan geçerken gördüm, belediye ekipleri son açılan “Eşek yolu”na taş döşüyorlardı. Aslında belediye daha önce de Meydan’da böyle vatandaşın yol kısaltmak için geçtiği yerlere taş döşemişti. Bu ilk değil… Dolayısıyla Ünye’deki bu yol da ilk “Eşek yolu” değil…

 

Ama bir şey dikkatimi çekiyor: Belediye Meydan’da kendi yaptığı plana/düzenlemeye sahip çıkmıyor. Aksine yol kısaltıp “Eşek yolu” açanlara hak veriyor.  “Eşek yolu” açanlar daha rahat geçsinler diye taş döşüyor. Böylelikle de yapılan “eşekliği” meşrulaştırıyor.

 

Ve her seferinde ne yazık ki, “eşeklik” yapanlar Meydan’da “zafer” kazanıyor.

 

**********************          *********************

Dünyanın her tarafında, en gelişmiş ülkelerde bile parkta, meydanda böyle “Eşek yolu” açanlar eksik değildir.

 

Bunun böyle olduğunu bilen ülkeler “eşek yolu” açanları haklı çıkartmak yerine, gerekli tedbirleri alarak bunların önüne geçerler.

 

Ne yaparlar peki? Çit bitkisi kullanırlar. Böyle çimli-çiçekli bölümleri çit bitkisiyle çevirir, oralara insan girmesini engellerler.

 

Böylelikle çim-çiçek yerinde, insanlar da yolunda hayatlarına devam eder giderler.

 

************************         **********************

 

Ünyespor’a da, Orduspor’a da başarılar…

 

İlginç bir tesadüfle bu sene ilimizin iki profesyonel takımı Ünyespor ve Orduspor bir üst lige yükselmek için Play Off’a kaldılar. Ayrıca her iki takım da ilk maçlarında rakiplerini net skorlarla yenmeyi başardılar.

 

Bu akşam, Ünyespor Ankara’da 19 Mayıs Stadı’nda Lüleburgaz’la oynayacak. Ekibimiz bu maçı kazanırsa 2. Lig’e çıkacak. Orduspor ise yine bu akşam Rize ile ikinci maçını yapacak.

 

Ünye Medya Ajans yayın Grubu olarak; her iki takımımıza da başarılar diliyor, bir üst lig hedeflerine ulaşmalarını temenni ediyoruz.

 

Uyarı: Namaz vakitlerinde cami önlerinden geçen seçim arabaları seslerini kısarak geçsinler. Namazda olanlar çok fena tepki gösteriyor. Böyle yapılarak oy kazanılmaz, aksine kaybedilir. Benden uyarması…Bu Haber 2074 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI