Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
31 Mayıs 2011 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Ünyespor, Orduspor, Fenerbahçe...
musakiroglu@mynet.com

Bu sene Ünyespor’un, Orduspor’un ve Fenerbahçe’nin, taraftarlarına yaşattığı heyecan işkence oldu, “hop oturtup, hop kaldıran” cinsten heyecana dönüştü.

 

Ünyespor’un 3. Lig, Orduspor’un da Bank Asya Ligi şampiyonluğunu, olmadık sonuçlarla kaçırmaları sonrası işi Play Off’a götürmeleri ile birlikte son dakikaya kadar süren Play Off heyecanı…

 

Diğer yandan daha öncesinde Süper Lig şampiyonu Fenerbahçe ile Lig ikincisi Trabzonspor’un aynı puanla çıktıkları son maçlarının son dakikalarına kadar süren heyecanlı bekleyiş…

 

Bu heyecanlı bekleyişler Ünyespor taraftarlarını, Orduspor taraftartarlarını ve Fenerlileri yedi de bitirdi!

 

Heyecanlı dersem de, bunu öyle keyiften/zevkten kaynaklanan heyecan falan bellemeyin… Bilakis korku ve endişeden kaynaklanan, tedirginlik dolu bir heyecandı bu.

 

“Ne olacak? Acaba yenebilecek miyiz? Şampiyonluğu son anda kaybeder miyiz? Şampiyon olamazsak…” cinsinden taraftarların içten içe sordukları, ancak cevap bulmakta zorlandıkları sorular, son maçların son dakikalarına kadar milleti iç kurdu gibi kemirdi.

 

Önce Fenerbahçe şampiyon oldu, Süper Lig kupasını aldı. Taraftarları aylar sonra rahat bir nefes aldı.

 

Sonra Ünyespor Play Off’tan şampiyon çıktı, kupasını aldı, 2. Lig’e yükseldi. Taraftarları ‘oh be”’ diyebildi.

 

Son olarak, Orduspor da, çıktığı Play Off karşılaşmalarının şampiyonu oldu ve böylelikle Süper Lig’e yükseldi. O da taraftarlarını rahatlattı.

 

Ben spor yazısı yazmayı bilmem, ayrıca beceremem de. Çünkü sporun kendi dalındaki lügatinden anlayan birisi değilim.

 

Ama şunu iyi bilirim; spor, bir yerin/yörenin tanıtılması için en önemli araçlardan birisi, hatta başta gelenidir. Bu nedenle Ünyespor, Ünye’nin tanıtımına yaptığı katkılardan dolayı başımızın tacıdır. Kaldı ki Ünyespor, önümüzdeki sezon 2. Lig takımı olarak bu tanıtımını daha üst perdeden yapma imkanı yakaladı.

 

Ben öncelikle Ünyespor’un vefakar, cefakar ve azmiyle örnek Başkanı Sn. Ömer Zorlu’yu tebrik ediyorum. Bu seneki şampiyonluk asıl onun eseridir.

 

Diğer taraftan bu mücadelede Ünyespor’a ve Ömer Başkan’a destek veren herkese ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.

 

Bir teşekkür de Orduspor’un Başkanı Sn. Nedim Türkmen’e… Orduspor’un Süper Lig’e çıkmasındaki asıl pay kendisinindir tabi ki. Ayrıca Nedim Başkan’a destek olan herkese de teşekkürlerimi bildiriyorum.

 

Ünyeliler gelecek sezon futbolla yatıh futbolla kalkacaklar... Ünye’de 2. Lig maçlarını, doğuda Ordu’da ve batıda Samsun’da Süper Lig maçlarını seyretme imkanı yakalayan futbolsever Ünyelilerin keyfine diyecek olmayacak önümüzdeki sezon…

 

Bu yazımı bitirmeden Rahmetli Ayhan Cındık arkadaşımı da anmadan geçemeyeceğim. Ayhan Cındık sağ olsaydı da sırasıyla Fenerbahçe’nin,  Ünyespor’un ve Orduspor’un şampiyonluğunu görebilseydi… 

 

Canım arkadaşımı tekrar rahmetle anıyorum. 

 Bu Haber 2035 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI