Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
7 Temmuz 2011 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Ustalık Hükümeti'ne usta siyasetçi...
musakiroglu@mynet.com

 

12 Haziran seçimlerinden 15 gün sonra “Sn. Şahin, bu sefer bakan mı?” başlığı ile yazdığım yazıda bugünlere dikkat çekmiştim.

 

Yazımda; Sn. İdris Naim Şahin’in siyasi gücüne dikkat çekerek; gücünü artırmak üzere bakan olmasına gerek olmadığını… Ancak, bu güçten bakan olarak yararlanılması gerektiği düşünüldüğünde, bakanlığa getirilebileceğine işaret etmiştim.

 

Bir şeye dikkat çekerek, Sn. Şahin’in bakanlığına getirilişine açıklık getirmek istiyorum.

 

Biliyorsunuz, Başbakan Erdoğan 1. ve 2. dönemlerini çıraklık ve kalfalık dönemi, yeni girilen üçüncü dönemi ise “Ustalık Dönemi” olarak ilan etti.

 

Başbakan, Cumhurbaşkanı Gül’den hükümeti kurma görevini almadan önce olsun, aldıktan sonra olsun işte bu “Ustalık Dönemi’ne uygun adları bakan olarak görevlendirmek üzere çalıştığını her durumda belli ediyordu.

 

Kamuoyundaki beklenti de bu yönde oluşmuştu. Bu seferki hükümet listesi “yıldız” adların yer aldığı bir liste olacaktı.

 

Başbakan Hükümet Listesini açıkladığında şahsen beni hiçbir ad şaşırtmadı. Üstten aşağıya baktığımda hepsi geldiği noktada tecrübesi, bilgisi ve yarattığı güven duygusuyla bu işe en uygun adlardı.

 

Liste açıklandıktan sonra bir süre siyasi yorumcuların yeni adlarla ilgili yorumlarını dinledim. Hepsinin ortak kanaati, “Ustalık Hükümeti”nin son derece usta adlardan oluştuğu yönündeydi.

 

Yorumcular tek tek adlardan bahsederken Sn. İdris Naim Şahin’le ilgili olarak; Başbakanın bilgisine ve tecrübesine en çok güvendiği adların başında geldiğine dikkat çekiyorlardı.

 

Sn. Şahin; atandığı İçişleri Bakanlığı’nın eski mülki idarecilerinden olup bakanlık başmüfettişliği görevlerinde bulunmuş eski bir bakanlık mensubudur. Ayrıca mahalli idarelerdeki üst görevlerinde de yine bu bakanlık kapsamında görevler yapmış birisidir.

 

Bütün bu bağları ve daha sonra siyasi dönemde yakından izlediği İçişleri Bakanlığı için, siyasi yorumcular tarafından uzun süredir düşünülen ve uygun görülen bir addı Sn. İdris Naim Şahin.

 

Genel Sekreter olarak partisinin kurumsallaşması, büyümesi ve dünya çapında siyasi bir parti olması yolundaki gayretlerinde büyük bir ustalık sergileyen Sn. Şahin, bu dönemde, ustalığını “Ustalık Hükümeti”nde göstermek üzere görevlendirildi.

 

Bu görev kendisi için bir onurdur. Ayrıca biz hemşerileri için de bir onurdur. Bölgemizden, aramızdan birinin ülkemizde böyle büyük bir göreve uygun görülmesi bizde heyecana yol açması ve sevinç uyandırması kadar doğal bir şey olamaz.

 

Biz kendisine duacıyız. Yeni görevinin kendisi ve ülkemiz için hayırlara vesile olsun istiyoruz.

 

İçişleri Bakanlığı stratejik özellik taşıyan zor bir bakanlıktır. Bu bakanlıktaki başarı ülkedeki huzurun temel taşıdır.

 

Sn. Şahin’i bakan olarak zor bir görev ve dönem bekliyor. Ancak kendisini tanıyan herkes bilir ki O, zor görevlerin adamıdır. Ve bizim, başarılı bir bakanlık icraatı sergileyeceğine inancımız tamdır.

 Bu Haber 2705 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI