Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
12 Temmuz 2011 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Şimdi artık Bank Asya Ligi'ne çıkma zamanı
musakiroglu@mynet.com

Ünyespor ilk kez 1984 yılında profesyonel spor kulübü oldu. 27 yıldır da Türkiye’de profesyonel lig takımı olarak mücadelesini sürdürüyor.

 

Yalnız, 3. Lig’e yükselmesinin ardından Ünyespor, yükselme ve ilerleme yönünde pek istikrar gösteremedi. Yükselip alçalma eğrisi arasında keskin gidiş-gelişli bir rota izledi.

 

Şöyle ki; 2. ligin üst sıralarında 1. Lig’e çıkma mücadelesi veren Ünyespor bir de bakmışsın  3. Lig’in dibinde amatör kümeye düşmeme mücadelesi veriyor.

 

Böylesine istikrarsız bir görüntü sergileyen Ünyespor’daki tek istikrar ise, 27 yıl boyunca profesyonel bir kulüp olarak ayakta kalabilmesi olmuştur.

 

Aslında bu da bir başarıdır. Çünkü Türkiye’deki kulüpler arasında 1. Lig’de oynarken ard arda küm düşmüş bugün amatör kümede oynayan takımlardan bol bol örnekler var.

 

Geçtiğimiz sezon 2. Lig’e çıkan Ünyespor, daha önce 4 kez çıkıp geri döndüğü bu lige, böylelikle beşinci kez bir daha yükselmeyi başardı.

 

Ancak ilginç bir şey oldu. Takımı 2. Lig’e çıkartma başarısı gösteren yönetimin Başkanı Sn. Ömer Zorlu, olağanüstü kongre kararı aldı.

 

Aslında böylesi durumlarda haklı olarak mevcut yönetimin işbaşında kalması, bir üst lig heyecanını onların yaşaması tabi hak olarak görülür.

 

Ama bu hakkı Sn. Zorlu ve arkadaşları kullanmak istemedi.

 

Bırakma nedenleri ile ilgili orta yerde lehte-aleyhte bazı söylentiler olabilir. Ama asıl olan bunlar değil, Sn. Zorlu ve arkadaşlarının yeni yönetime karşı takındıkları medeni tutum olmuştur.

 

Sn. Zorlu, ayrıca kongrede 500 bin TL’nin üzerindeki alacağını yeni yönetim lehine Ünyespor’a bağışlama fedakarlığı göstererek örnek bir yönetici tavrı sergilemiştir.

 

Ünyespor’un yeni dönemdeki kaptanlığına Ünyelilerin yakından tanıdığı çekirdekten spor adamı, spor akademisyeni, spor öğretmeni Sn. Abdulkafi Keskin getirildi.

 

Türkiye’de kaç kulübün başında böylesine duayen bir spor adamı vardır bilmiyorum. Ancak çok çok az olacağını tahmin edebiliyorum.

 

Sn. Keskin; kongrede, Ünyespor’un 2. Lig ile 3. Lig arasında -bir ileri iki geri- dönemlerini geride bıraktığını belirtip Bank Asya 1. Ligi’ni hedef olarak açıklamış.

 

Peki, bu mümkün müdür? Ünyespor Bank Asya Ligi takımı olabilir mi? Olur, çünkü bunun birkaç nedeni var.

 

Birincisi; yönetimin başında Sn. Abdulkafi Keskin gibi bir tecrübe var. İkincisi; en üst seviyedeki siyasetçi desteği, yine yönetim listesinde yer alan veya almayan en üst seviyede işadamları desteği var.

 

Ayrıca yeri düzenlenmiş statta, bu sene 2. Lig maçına çıkacak Ünyespor’a, Ünyelilerin desteğinin çok büyük olacağının işaretleri daha şimdiden kendini gösteriyor.

 

Hani derler ya; un var, şeker var, su var, her türlü malzeme hazır, artık helva yapma zamanı…

 

Ünyespor için de her şey hazır, bu sefer artık Bank Asya Ligi’ne çıkma zamanı.

 

 Bu Haber 2449 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI