Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
4 Ağustos 2011 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Siz, siz olun milletin razılığını alın...
musakiroglu@mynet.com

Bu sene Ünye’nin tepesindeki üç atama, aslında ihtimal dahilinde olan ancak çokta beklenmeyen atamalardı.

Sözünü ettiğim atamalar Kaymakam Sn. Dr. Osman Günaydın’ın, İlçe Müftüsü Sn. Mustafa Bilgiç’in ve İlçe Emniyet Müdürü Sn. Turgay Aytepe’nin atamalarıdır.

Kaymakam Günaydın Ankara Vali Yardımcılığı’na,

Müftü Bilgiç İzmir-Ödemiş İlçe Müftülüğü’ne,

Emniyet Müdürü Turgay Aytepe ise Ordu İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Müdürlüğü’ne atandılar.

Her üçüne de yeni yerlerdeki görevleri hayırlı olsun.

Tabi bu atamalar sırasında hep sorulur; “Ne olmuş, terfi mi etmiş. Yoksa kıdeminden mi kaybetmiş?” denilir.

Bu üç atama ile ilgili olarak, terfi mi etmiş ya da kıdeminden mi kaybetmiş sorularına cevap vermek istemiyorum.

En iyi cevabı verse verse kendileri verirler…

Ancak; ben bu üç görevlinin Ünye’deki halleri ve hizmetleri ile ilgili bir iki laf etmeyi gerekli görüyorum.

Kaymakam Günaydın… Ben Kaymakam Beyi dört yıl önce Ünye’ye geldiği sırada makamında bir ziyarette tanıdım. Orda basına ders verircesine; “Basın öyle her istediğini yazamaz…” vb… nutuk çekmeye başlayınca, ben de kendisine; “Yazar Kaymakam Bey, yazar. Size sormadan basın istediği her şeyi yazar. Basını sadece “Basın Yasası” bağlar. Yasalara karşı sorumludur, başka kimseye karşı değildir” dediğimde Kaymakam Bey’in yüzünün derisi gayri ihtiyari titremeye başlamış. Ben de “Bu kaymakamla çok zorumuz olacak” diye geçirmiştim içimden.

Nitekim de öyle oldu. Kaymakam Bey, basın mensuplarıyla hiç barışık olmadı.

Hizmetlerine gelince; Ünye OSB’ye katkısı hariç rutin mülki idare hizmetleri dışında ekstradan hiçbir şey veremedi Sn. Günaydın Ünye’ye.

Ama devletin gönderdiği makam aracı yoldayken Köylere Hizmet Birliği parasıyla aldırdığı lüks-pahalı makam aracı akıllardan hiç çıkmadı.

Kaymakam Bey, köylere hizmette kullanılması gereken parayı böylesine bir işte kullanmanın haksızlığı ile ayrılıyor Ünye’den.

O sırada bizim bu konudaki haberlerimiz ihbar sayıldı, soruşturma açıldı. Ancak bir sonuç çıkmadı. Yalnız, Kaymakam Bey’in Ünyelilerin vicdanlarında süren yargılaması bitmedi-bitmez.

****************       ***************

Müftü Mustafa Bilgiç… Mustafa Hocamız Ünye’ye ‘bir geldi pir geldi’. Geldiği günden beri ne sustu, ne de oturdu. Sürekli anlattı, tebliğ etti. Gerek hizmetlerin takibi gerekse yeni hizmetler için yoğun gayretler içinde oldu.

Kendisini; Erkek ve Kız Kuran kurslarında alt yapıda gerçekleştirdiği yatırım ve modern eğitim imkanlarıyla… Büyükcami altındaki Müftülük Kütüphanesi ve camilerdeki kitaplıklarla… Din görevlilerinin kendilerini sürekli geliştirmesi için yürüttüğü kurum içi eğitim çalışmalarıyla… Vaazlarındaki söylem farklarıyla hep anacağız.

Hele hele arada sırada ettiğimiz sohbetlerdeki çok değerli düşünceleri ve şahsıma kazandırdığı bilgilerle kalbimdeki ve beynimdeki yeri hiç silinmeyecek Sn. Müftümüzün.

***************      **************

Emniyet Müdürü Turgay Bey’e gelince… Turgay Bey’in Ünye’deki görevi sırasında toplumu rahatsız eden önemli asayiş olayları yaşanmadı. Şehir huzuru ve güvenliği genel olarak berkemaldi.

Ancak, çok konuşulan bir şey vardı, Emniyet Müdürlüğü binasının dibindeki köpek kulübesi. Çok göz önünde bulunan bu kulübe Ünyelilerden bir hayli eleştiri aldı.

**************      **************

Son söz olarak görev başındakilere ve gelecek olan yeni görevlilere şunu özellikle ifade etmek istiyorum. “Sizler devlet adına millete hizmet için buralarda, bu makamlardasınız. Bugün Ünye’desiniz, yarın ülkenin başka yerlerinde. Bir yerden bir yere atanıp giderken peşinizden edilecek sözler sizlerin karnesidir. Bu karneleri verenler sizlerden ya razıdırlar ya da değildirler. Siz, siz olun milletin razılığını kazanmaya çalışın…”

 

 Bu Haber 2364 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI