Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
8 Ağustos 2011 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
"Jet Gibi Uçan Bakan"...
musakiroglu@mynet.com

26 Temmuz Salı günü başlıklı yazımda; hemşerimiz İçişleri Bakanı Sn. İdris Naim Şahin’i “Uçan Bakan” olarak ifade etmiştim

Sn. Şahin’in bakan olduktan sonra ilk Ordu gezisinde, bir baştan bir başa Ordu’yu kısa süre içerisinde sanki “uçarak” dolaştığı için, arkadaşlarla bir sohbet sırasında bu sıfatı yakıştırmıştık kendisine…

Geçmişten de bazı bakanlar için böyle yakıştırmalar yapıldığından örnek verdiğim yazımda; eski Sağlık bakanlarından Merhum Vedat Ali Özkan’ın adının da; ani hastane baskınları nedeniyle “Jet Bakan” olarak anıldığını belirtmiştim.

Şimdi ise tarihe “2. bir Jet Bakan” daha geçmek üzere…

Hemşerimiz Sn. Bakan İdris Naim Şahin; bakanlığına bağlı kurumlardan 24 saat görev başındaki polis, jandarma ve itfaiye kuruluşlarına geceleri habersiz sürpriz ziyaretler gerçekleştirmeye başladı.

Basında ifade edildiğine göre; ziyaretlerinde yanında baklava, lahmacun gibi ikramlarda götüren Bakan Şahin, ilgililerden bilgiler alıp polis, jandarma ve itfaiye erleri ile hemhal oluyormuş.

Böyle bakan düzeyindeki bu ziyaretlerin ne kadar önemli, oralarda çalışanlar için ne kadar moral motivasyonu artıran ziyaretler olduğunu ayrıca ifade etmeme gerek yok.

Diğer taraftan haber verilmeden yapılan bu tür ziyaretler kurumların sürekli olarak kendilerine çeki düzen vermeleri konusunda ne kadar isabetli ziyaretler olduğunu belirtmeye de gerek yok.

Aslında böylesi ziyaretler keşki her birim amiri tarafından Türkiye’nin her yerinde yapılsa… Hatta bu ziyaretler yasal zorunluluk haline getirilse.

**************       **************  

Aklıma geldi; Ünye Belediyesi eski başkanlarından Sn. İsmail Cerrahoğlu da böyle gece denetlemeleriyle meşhur bir başkandı.

Hangi gece hangi birime baskın yapacağı bilinmez… Belediyenin gece çalışan itfaiye, mezbahane, su depolarındaki görevlileri sürekli “Başkan aha şimdi baskın yapar” diye tetikte beklerlerdi.

Hele geceleri fırınlara yaptığı baskınlarda karşılaştığı manzaralar karşısında çıldıran Başkan Cerrahoğlu; halkın sağlığı ile oynayanların “canına okurdu”.

Bu yüzden Başkan Cerrahoğlu için o dönemde “Gece kâbusu” denirdi.

***************       *************** 

Bu ülkenin her alanda kendini toparlamasına, çeki düzen vermesine öylesine ihtiyaç var ki…

Ayrıca bu ülkenin başbakanından, bakanına… En üst bürokratından, müdürüne kadar Sn. İdris Naim Şahin’in yaptığı gibi sürpriz ziyaretler gerçekleştirmesi… İncelemelerde bulunması… Çalışanlarla hemhal olup sorunlarını dinlemesi ülkedeki sistemin tıkır tıkır çalışması için önemi katiyen tartışılamaz.

****************       ***************

Sn. İdris Naim Şahin için daha önce kullandığımız “Uçan Bakan” sıfatını bir sohbetimiz sırasında arkadaşlarla birlikte kendisine yakıştırmıştık.

Bu sefer geceleri yaptığı sürpriz ziyaretleri aramızda konuşurken bakın bir hemşerisi ne dedi: “Sayın Bakanımız için daha önce Uçan Bakan demiştik ya; bir ilave daha yapalım artık kendisine “Jet Gibi Uçan Bakan” diyelim.”

Merhum Vedat Ali Özkan’dan sonra tarihimizde ikinci bir “Jet Bakan” daha yerini almak üzere…

Yalnız, bu sefer sadece “Jet Bakan” değil, “Jet Gibi Uçan Bakan” olarak adı tarihe geçebilir, haberiniz olsun…Bu Haber 2143 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI