Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
18 Ağustos 2011 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
İki teşekkür, bir rica...
musakiroglu@mynet.com

Yaşadığı yerin her konusuna duyarlılık göstermeyi hayat şekli görmüş birisi olarak çoğu zaman eleştiri içeren yazılarımın tersine bu yazımda iki nedenden dolayı ilgili kişilere teşekkür etmeyi kendime borç bildim.

Birinci teşekkür:                                                                                                             

Geçtiğimiz yıllarda Ünye’de Emniyet Müdürlüğü yapan Sn. Turgay Aytepe tarafından Emniyet binasının hemen dibine, yayakaldırımı kenarına bir köpek kulübesi yapılmıştı.

Daha önce de yazmıştım; bazı hemşerilerimiz burada tutulan köpeklerin eğitimli polis köpekleri olduğunu sanmış… Hatta haberlerde; büyük şehirlerdeki olaylarda gördükleri eğitimli köpeklerin Ünye’ye kadar gelmiş olmasına sevinmişlerdi.

Ancak işin aslı çabuk anlaşıldı ve işin Sn. Aytepe’nin şahsi zevkinden başka bir anlam ve özelliğinin olmadığı görüldü.

Hemşerilerimiz bize, gazeteye geldiler, tepkilerini dile getirdiler. Kaldırım kenarında şehrin en görünür yerindeki izbe görünümlü köpek kulübesinin kaldırılmasını istediler.

Biz nasıl olsa tepkiler Sn. Müdür’ün kulağına gider, kaldırır diye bekledik. Ama eski Emniyet Müdürümüz anlaşılan aldırış etmeye gerek görmedi, kaldırmadı.

Ta ki tayin oldu gitti, yerine Ünye’ye Emniyet Müdürü olarak atanan Sn. Ömer Akar geldi, göreve başladı ve kulübe oradan kalktı.

Yeni Emniyet Müdürümüz Sn. Ömer Akar’a gösterdiği duyarlılıktan dolayı çok teşekkür ediyoruz.

İkinci teşekkür:

Bir şehirde, 24 saatlik gün boyunca canlılık ve hareket ne kadar uzun sürüyorsa o şehir o kadar ileri kent olarak değerlendiriliyor.

Bütün dünyada böyle bir ölçü vardır. Örneğin denir ki; “Paris’te gün 24 saat yaşanır.”, “İstanbul hiç uyumaz, gece gündüz 24 saat ayaktadır.”

Ünye, her ne kadar o koca şehirlere göre bir damlacık şehir de olsa, bölgesinde gece gündüz hareketin en çok yaşandığı bir kent olarak bilinir/görülür.

Hele yaz mevsiminde Ünye’nin özellikle sahil boyu 24 saat uyumaz, canlı ve hareketlidir.

Önceki yıllarda sahil bölgesi, sadece ileri geri turlamalara mekanlık yapıyordu. Hareket ve canlılık hemen hemen bundan ibaretti.

Yalnız, bakıyorum bu yaz mevsiminde bu canlılık çok daha fazla arttı.

Bunun da sebebi; geçtiğimiz yıldan itibaren sahilde kumsalda kurulan ve çocuklara çok heyecanlı oyun oynama imkanları sunan şişme oyun grupları, zıpzıp ve zıplama mekanları…

Oturduğum evin penceresinden bakıyorum, gece yarılarına kadar bu oyun grupları cıvıl cıvıl…

Bir de canlı müzik… Sahildeki çay bahçelerinde düzenlenen canlı müzik programları da bir hayli ilgi görüyor, dinleyici topluyor. Bölgenin canlılığına canlılık katıyor, hareketini artırıyor

Gerek çocuk oyun gruplarıyla Ünye gecelerini renklendirip hareketlendiren gerekse canlı müzik programlarıyla harekete hareket katan işletme sahiplerine de teşekkür ediyorum.

Ancak; bu arada bir ricam olacak. Canlı müzik yapan işletme sahipleri müzik sesini çok yüksek tonda değil de çevrede oturanların rahatsız olmayacağı tonda ayarlar, açarlarsa çok daha iyi olacak. Kendilerinden bu duyarlılığı bekliyoruz.

 

 Bu Haber 2496 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI