Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
23 Ağustos 2011 Pazar
İSMAİL SARI
Ve nihayet hava alanımız aktif hale geliyor

İyi niyetli çalışmaların, sonuçsuz kalması mümkün değildir. Türk Hava Kurumu Ünye Şubesi Başkanı olduğum günden itibaren ilk hedefim, yıllardır atıl (çalışamaz) halde duran Havaalanımızı aktif hale getirmek için var gücümle çalışıyorum. Nihayet çalışmalarımız meyvesini vermeğe başladı.

 

Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığımız 09.08.2011 tarih ve Hv.EĞT.Bşk.’nın 2011/23737 sayılı yazısı ile Ünye Hava alanında R/C Model Uçak Başlangıç Kursu açılması için  gerekli hazırlıkların yapılması ve kurs duyurusu ile kursiyer sayısının bildirilmesi, Şube Başkanlığımızdan istenmiştir. Cevabi yazımızla 25 Temmuz ile 20 Eylül tarihleri arasının fındık mevsimi olduğunu, bu mevsimde kursiyer bulunamayacağı gibi “Geçici fındık işçilerinin iskanı” da söz konusu olduğunu bildirdik.

Genel Başkanlığımızın son emir yazıları ile kursiyer sayısının, kurs zaman ve sürelerinin Ünye Şubemiz tarafından planlanması ile teklif sunulması istenmiştir.

Bu emir doğrultusunda hazırlıklarımız başlatılmıştır. İlk etapta 20 kursiyer, başvuruda bulunduğu takdirde derhal kurslar başlatılacaktır. Talebin çok fazla olacağını tahmin ediyoruz. Çünkü bu kurslar, bölge kursu niteliğinde olma durumundadır. Yakın çevrede böyle kurs yoktur. Ordu, Samsun ve gerekirse çevre illerden de başvurular kabul edilecektir. Kurslar ücretsiz olup meraklıların acele etmesinde, kendileri için yarar vardır. Daha geniş bilgi Ünye Şubemizden alınabilecektir.

Bu yazımı, konunun önemine binaen bu konunun duyurulmasına ayırdım. Ünye’miz için çok önemli bir kazanımdır. Hayırlı olsun, diyorum.

Saygı, sevgi ve selamlarımla…

 Bu Haber 1780 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI