Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
28 Eylül 2011 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
"Altınordu"taraftarları Şahin'i kınıyor...
musakiroglu@mynet.com

Önceki gün “Altın Ordu” önündeki yanlış zihniyeti kınıyorum” başlığı ile yazdığım yazı için e-mail adresime yüze yakın mesaj geldi. Ayrıca çok sayıda da telefonla arandım.

Hemen her mesaj ve telefon Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin’i şiddetle kınar cinstendi.

Diğer taraftan birkaç Ünyeli ve Ordulu ise; Altınordu söyleminin hayal olduğunu, bu iki şehrin birlikte hareket etmesinin hiçbir şekilde mümkün olmadığını, bunun en net örneğini de Servet Şahin’in gösterdiğini belirten mesaj atmışlar. Dedim ya sayıları birkaç…

Ekseri çoğunluk Ünye’ye karşı bölücülük ve ayrımcılık yapan Servet Şahin’i kınıyor, yaptığının bir ticaret adamına, bir sivil toplum kuruluşu başkanına hiçbir şekilde yakışmadığına dikkat çekiyordu.

Bu da gösteriyor ki; ilimizdeki ekseri çoğunluk birlik ve beraberlikten yana… Birlik ve beraberlik içinde “Altınordu”yu kurmanın gayretindeler.

*****************         ****************

Ancak bir husus özellikle dikkatimi çekti.

O da şu:

Gelen mesajların ve edilen telefonların içinde bir tane siyasetçi, bir tane sivil toplum kuruluşu başkanı ya da temsilcisi yoktu.

Mesaj atanların tamamı, çok azını tanıdığım çoğunu ise hiç tanımadığım Ünye’den ve Ordu’dan hemşerilerimiz.

Enteresan, öyle değil mi?

Toplumun asıl etkin isimleri, etkin yerlerinde görevleri olan toplum önderi olması gereken kişiler çok önemli olan böylesi bir konuda tepkisizler…

Gerçi bu kişiler aslına bakılırsa sadece bu konuda değil, toplum için önemli olan hemen her konuda tepkisizler. Üyelerinin ya da toplumun genel menfaatlerinin dışında kalmayı tercih ederler hep.

Çok az bir kaçı dışında, onların asıl etkin oldukları alan bulundukları yerden hareketle adlarını öne çıkartmak, isim yapmak, kartvizitlerini güçlendirmektir.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Hasan Şimşek, İTO Başkanı Sn. Murat Yalçıntaş ve ekibine verecekleri kahvaltının OTSO Başkanı Servet Şahin tarafından nasıl engellediğini açıkladı. Gazetemiz ise bunu manşetten haber yaptı.

Soruyorum, Ünye’de kaç oda başkanı, dernek başkanı, sivil toplum teşkilatı, siyasi parti temsilcisi bunun üzerine harekete geçti. Tepkisini ifade eden açıklama yaptı.

Nerdee…

Görülüyor ki sıradan vatandaşlar, toplum önderlerinin önündeler. Topluma önderlik etmek üzere bulundukları makamlara seçilenler kendilerini oraya seçenlerin arkasında kalmanın ayıbını taşıyorlar.

Ama çok önemli değil. Asıl olan halkın genel tepkisidir.

Şu da bir gerçek ki vatandaşlar, kendilerine önderlik etmeleri için seçtikleri insanların böyle kendilerinin arkasına düşmüş olmasından keyif almazlar.

Vakti zamanı geldiğinde icabına bakar, asıl önderlerini seçer, o makamlara oturtur.

 Bu Haber 2164 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI