Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
11 Ekim 2011 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Erol Bey,'fahri' değil, 'gerçek' Ünyeli...
musakiroglu@mynet.com

Cumartesi günkü yazımda Ünye’nin fahri hemşerilerini yazarken Sn. Erol Tosun’un adını yazmadığımı gören bazı okurlarım mesajla, telefonla ya da birebir görüşmelerimiz sırasında eksiklik yaptığımı söylediler.

Sn. Erol Tosun 1990’lı yılların sonlarıyla 2000’li yılların başlarında Ünye’de Cumhuriyet Başsavcılığı yapan, “Halka hizmetin Hakk’a hizmet” olduğu anlayışının mümtaz örneklerinden birisidir.

Ünye’de bulunduğu sıradaki beşeri ilişkileri, sosyal duruş ve davranışlarıyla büyük küçük bütün Ünyelilerin takdirini kazanmış, gönüllere girmiştir.

Özellikle, o yıllarda Ünye’ye yapılan eşi benzeri bırakın ilçeleri birçok ilde bulunmayan Adliye Sarayı inşaatındaki önderliği dillere destan olarak kalmış, günümüze kadar sürmüş, sürecektir.

Üstelik devletin 1.5 trilyon liraya yapılacağını belirttiği koca binayı 350 milyara bitirdiği için “soruşturma” geçirmiş… “Niye ucuza yaptın?” diye adalet önünde hesaba çekilmiştir.

Erol Bey, bu yüzden ulusal basına haber olmuş, bütün Türkiye’nin takdirini kazanmıştır.

Bunun üzerine Ünye’den başka yere atandığı sırada “Ünye Belediye Meclisi” kendisini Ünye’nin Fahri Hemşerisi ilan etti, yeni Adliye’ye giden caddenin adını da O’nun adını verdi.

Sn. Başsavcımız Fahri Hemşerilik beratını alırken şöyle dedi. “Bu berat bana onur verdi. Ayrıca belirteyim ben Ünye’nin “fahri” değil “gerçek” hemşerisiyim.”

Erol Bey, Ünye’den ayrıldıktan sonra fahri hemşerimiz değil de gerçek hemşerimiz olduğunu sürekli gösterdi. Her fırsatta Ünye’ye geldi, kaldı, bizlerle birlikte yaşadı.

Şimdi de emekli olduktan sonra Ünye’de yerleşmek ve bizlerle birlikte yaşamak için hazırlık yapıyor.

İşte bu yüzden Ünye’nin Fahri Hemşerileri yazımda kendisini sıraya koymadım. O’nu sadece fahri hemşerimiz olarak göstermek haksızlık olurdu.

Çünkü o, hepimiz kadar Ünyeli. Hatta kendisini Ünyeli görüp maddi manevi bütün yatırımını dışarılarda yapan birçok Ünyeliden çok daha fazla Ünyeli…

Ünyespor sonunda şeytanın bacağını kırdı

2. Lig’deki ilk dört maçında galibiyetle tanışamayan, ikisi içerde olmak üzere üç maçını kaybedip berabere kaldığı bir maçtan kazandığı 1 puanla lig sonuncusu olan Ünyespor’un hali hepimizi derinden üzüyordu.

Neyse ki bu hafta şeytanın bacağı kırıldı. Galip geldik. Hem üç puan aldık, hem de lig sonunculuğundan kurtulduk.

Temennimiz uzun sürecek bir galibiyet serisiyle kaybettiklerimizi toparlamaktır.

Mustafa Çalık gelecek vadeden bir hemşerimizdi

Geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden İstanbul’da yaşayan hemşerimiz Mustafa Çalık’ın genç yaşta vedası kendisini tanıyan ve sevenleri derinden üzdü.

Mustafa Bey, gelecek vadeden bir işadamıydı. Erken kaybettik.

Allahın rahmetini görsün.

 

 Bu Haber 1859 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI