Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
27 Ekim 2011 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Devlet Bahçeli'ye büyük alkış...
musakiroglu@mynet.com

Ben Müge Anlı’yı ne bilir ne de tanırdım. Yaptığı televizyon programı daha çok kadınlara hitap ettiğinden eşim sayesinde ilk gördüm, tanıdım.

Ama program yaptığı televizyonda, boyanmış sapsarışın yapılmış saçları, boya küpüne sokulmuş yüzüyle çok ciddi görünmek isteyen duruşundaki yapaylık beni hasta etmiştir.

Programı, sabahları tam da bizim kahvaltı yaptığımız saate rast geldiğinden ister istemez göz attığım, söylediklerine kulak misafiri olmak zorunda kaldığım Müge Anlı, hiç gülmez… Hatta sık sık bağırır çağırır…

Bağırıp çağırdıkları ya önceden anlaştığı rol yaptırdığı insanlardır. Ya da sıradan, garip Allah kullarıdır.

Hani derler ya, insan oynaması gereken rolü benimsemeye, kendine mahsus hareketler olarak içselleştirmeye çok yatkın varlıktır. Kendini bırakırsa o hale dönüşür.

Bu Müge Anlı da programının formatı gereği oynadığı rolü kendine karakter olarak biçti anlaşılan.

Televizyonda bağırıp çağırıp her konuda ahkam üstüne ahkam keserken kadınların “Helal olsun ya erkek gibi kadın” olarak beğendikleri Müge Anlı ve o ruhtakilerin en çok sevdiği şey ‘tribüne oynamaktır.’

Sevmesine severler de, tribüne oynamak her zaman geçer akça olmaz. Hatta sahte akçe olur, kullananın başına dert açar.

Benim asık suratlı, boyası bol naylon oyuncak gibi algıladığım bu çok süslü Müge Anlı da, Van depremiyle ilgili olarak öylesine bir durumda tribünlere oynadı ki…

Deprem bölgesinde yaşayan insanlar için, “Siz böyle yaparsanız, size de işte böyle olur…” anlamına çekilebilecek sözleriyle çok ucuz yoldan insanların bilinçsiz geri duygu ve düşüncelerine oynayan Müge Anlı, tam manasıyla çok fena “çuvalladı.”

İki milletin birlik ve beraberliğinin daha fazla önem arzettiği bir sırada edilen bu sözler baştan sona kışkırtıcılık kokuyor. Ayrımcılığı körüklüyor, iki milleti birbirine düşürmeye hizmet ediyor.

Müge Anlı alışmış ya yaptığı programda ‘afi’ kesmeye… Sandı ki ‘ben bir numarayım, her durumda asarım da, keserim de…’

Ama öyle olmadı, öyle bir tepki aldı ki… Siyasi partilerden, sivil toplum teşkilatlarından, kanaat önderlerinden öylesine azar işitti… Öylesine şamar yedi ki… Neye uğradığını henüz anlayabilmiş değil…

En büyük azarı, en büyük şamarı ise kimden yedi biliyor musunuz? Türk Milliyetçiliği üzerine siyaset yapan ve bu konuda en duyarlı olan partinin genel başkanından… MHP Genel Başkanı Sn. Devlet Bahçeli’den yedi.

Sn. Bahçeli konuyla ilgili açıklamasında aynen şöyle dedi: “Böylesi bir günde ayrımcılığı körükleyerek 'ağlama sırası onlarda' gibi lanetlenmesi gereken yaklaşımları, büyük bir densizlik ve soysuzluk olarak gördüğümüzü söylemeliyim.”

Sözüm ona milletin milliyetçilik duygularına oynuyorum diye “akım derken b….m” vaziyetine düşenlere Müge Anlı ibret olsun.

Müge Anlı’ya gösterilen tepkilerin hepsi mutlak surette gösterilmesi gereken tepkiydi.

Ama ben tepkilerin en anlamlısını gösteren MHP Genel Başkanı Sn. Devlet Bahçeli’yi bütün kalbimle alkışlıyorum.

 

 

 Bu Haber 2857 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI