Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
29 Kasım 2011 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Ünyespor derin bilinmezlikler kulübü...
musakiroglu@mynet.com

Sanırım 1998 yılıydı. Ünyespor’da kongreye gidiliyormuş. Yönetim kuruluna almak için bana da geldiler.

 

Gelen arkadaşlardan özür dileyerek bu görevi almak istemediğimi söyledim.

 

Gelenlerden birisi “Eğer bir mahzuru yoksa yönetime niye girmek istemediğini söyleyebilir misin? diye sorunca…

 

Kimseyi töhmet altında bırakma hakkımın olmadığını, ancak Ünyespor ile ilgili içimde derin bir bilinmezlik” olduğunu söyleyerek; “Bu zamana kadar dibini göremediğim hiçbir kuyuya girmeyi denemedim” dedim.

 

Sonra kongre olmuş ama beni yine de boş bırakmamışlar, denetim kurulu üyesi olarak yazmışlar. Rica ettim, düşürdüler.

 

Dediğim gibi Ünyespor ile ilgili içimde derin bir bilinmezlik sürüp gitmiştir hep. Ben böyleyim de başkaları böyle değil mi? Aslında hemen herkes için Ünyespor böyle derin bir bilinmezlik…

 

Geçtiğimiz yıllarda yine bir kongre öncesiydi. Ünyespor’da başkanlık yapmış, borçla aldığı kulübe nefes aldırmayı ve takımı 2. Lig’e çıkarmayı başarmış… Sonra ayrılacağı zaman ise kulübü borçsuz, üstelik banka hesabında parası bulunur vaziyette devretmiş bir ağabeyimle konuşuyordum.

 

O’na, kulübün kendisine ihtiyacının olduğunu, işin başına geçerse Ünyespor’un başarılı bir takım olacağından şüphemizin bulunmadığını söyledim.

 

Aynen şöyle dedi: “Düşünmedim değil düşündüm. Ancak, yaptığım araştırmalarda gördüm ki Ünyespor’un ne kadar borcu olduğu belli değil. Daha doğrusu belli olanlar belli de sonra arkasından ne geleceği, ne kadar daha borç çıkacağını kimse bilmiyor. Borcunun nereye varacağını bilemediğim bir yerde hangi hesabı yapar da başarılı olabilirim? Bu yüzden görev almaktan kaçındım.”

 

Son kongre öncesi başkanlığa aday olduğunu açıklayan Sn. Abdulkafi Keskin’le kongre öncesi konuştuk.

 

Ona bu olayı anlattım. Ve dedim ki; “Ünyespor’un ne kadar borcu var bilebiliyor musun? Ayrıca bilinen borçların dışında, sonra karşına yeni borçlar çıkıp çıkmayacağından ne kadar eminsin.”

 

Sn. Keskin verdiği cevabında borcun ne kadar olduğunu öğrendiğini, bunun kongrede açıklanacağını, bunun dışında borç bulunmadığının da kongrede tespitinin yapılacağını söyledi.

 

Ben de kendisine; 40 yıllık bir spor adamı olarak Ünyespor’a başkanlık yapacak olmasının kulüp için şans olduğunu söyledim, başarılar diledim.

 

Sn. Keskin, başkan oldu. Ünyespor sezona başladı. Ama kendisi başkanlığındaki 10 hafta sonunda Ünyespor’un sadece 9 puanı vardı. Ve durum kritikti.

 

Ayrıca sokak fısıltıları yayıldıkça yayılıyor, büyüdükçe büyüyordu. Söylendiğine göre Ünyespor kongrede ifade edilmeyen ve sonradan ortaya çıkan borçlar yüzünden kötü günler geçiriyordu.

 

Ayrıca, her seferinde olduğu gibi bu sefer de yönetimin moralini bozma ve yıpratma çalışmaları geri durmamış… Gerek yönetim dışında gerekse yönetim içinde ne zaman neyi iddia edecekleri belli olmayan kişiler olmadık söz ve taktiklerini sürekli canlı tutmuşlardı.

 

Başta da belirttiğim gibi Ünyespor derin bilinmezlikleri olan ve bu derin bilinmezliklerinde son derece iyi niyetli yöneticilerini kurban eden bir kulüp.

 

Yalnız bir şeyi daha merak eder dururum. Kurban edilen bu başkanlar, yöneticiler çıkıp kamuoyuna neyin ne olduğunu bütün çıplaklığıyla anlatmazlar. Konuşmaz susar, bırakır giderler. Acaba niye böyle yaparlar?

 

Sn. Kafi Keskin, düşünün 40 yıllık spor adamı. Bu işin A’dan Z’ye her şeyini bilen birisi. Ama Ünyespor’un derin bilinmezliği onu da kurban etti.

 

Ama O da konuşmadı, diğerleri gibi en az konuştu. Daha çok susmayı tercih etti.

 

Aslında, kurban edilen ne şu, ne de bu… Asıl kurban edilen sonuçta Ünyespor Kulübü.

 

Eğer böyle giderse çok yazık olacak…

 Bu Haber 2122 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI