Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
5 Aralık 2011 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
ÜTSO'da 2012'ye tutulan projeksiyon...
musakiroglu@mynet.com

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası’nda bu dönem hummalı bir biçimde beyin fırtınaları estiriliyor.

 

Düzenlenen panellerle, konferanslarla, açık oturumlarla ard arda beyin fırtınalarının sürdürüldüğü Oda’da bir toplantı da geçtiğimiz hafta sonu Cuma günü yapıldı.

 

Toplantıya ben de davetliydim. Çok istememe rağmen son arda çıkan bir işim  nedeniyle katılamadım.

 

Katılamadım ama gazeteye gelen haberlerden toplantıda neler konuşulduğunu… Ünye ile ilgili olarak nelere vurgu yapıldığını baştan sona okudum.

 

ÜTSO Başkanı Sn. Hasan Şimşek, Ünye’de uzun zamandır ticaretin içinde olan bir aileden geliyor. Dolayısıyla Ünye için ticaretin, Ünye’ye ilave olarak girecek 1 TL’nin öneminin ne olduğunu en iyi bilenlerden birisi.

 

Sn. Şimşek, ev sahipliğini yaptığı açılış konuşmasında işte asıl bu noktaya dikkat çekmiş. Önemli konulara vurgu yapmış.

 

Toplantıda Ünye’de son yıllarda yapılan yatırımları anlatan Ünye Belediye Başkanı Sn. Ahmet Arpacıoğlu, önümüzdeki yıl yapılacak yatırımların müjdesini vererek, 2012’ye projeksiyon tutmuş.

 

Ünye’nin Atatürk Parkı, sahil düzenlemesi ve Çamlık’taki rehabilite çalışması ile birlikte Karadeniz’in gerçekten incisi olacağına ve bu markasını resmileştireceğine dikkat çeken Sn. Başkan 2012’de 5 yıldızlı otel için özellikle çalışacaklarını söylemiş.

 

Çöp ile ilgili yerin, Ünye otogarının, kültür sitesinin, huzurevinin, Tabakhane Deresi ıslahının, Ünye Limanı büyütülmesi ihalelerinin ve doğalgazın şehre verilmesinin önümüzdeki yıl yapılacağını kaydeden Ahmet Bey, yatırım ve hizmet bolluğuna işaret etmiş.

 

Kaymakam Sn. Mustafa Demir, Ünye’de göreve başlar başlamaz önünde iki önemli çalışma buldu.

 

Bunlardan birisi Ünye Organize Sanayi Bölgesi, birisi de şehir içi MOBESE sistemi.

 

Her ikisi de zamanı geçmiş, geç kayınmış iki büyük eksiğimiz.

 

Sn. Demir toplantıda bu iki eksikten birincisi olan Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili işlemin bundan böyle bakanlığın önünde olduğunu belirterek, kısa zaman içinde sonuç beklediklerini söylemiş.

 

Yine bir diğer gecikmiş eksiğimiz olan MOBESE sistemi ile ihalenin bu hafta yapılacağını belirten Kaymakam Bey, böylelikle Ünye’de önemli bir beklentinin müjdesini vermiş.

 

Görülüyor ki 2012 Ünye için hareketli bir o kadar da bereketli bir yıl olacak.

 

Bütün mesele ortak akılda birlik olmak, sorunları ortak akılla çözmek… Hizmet ve yatırımları birlikte talep edip birlikte hayata geçmesinin mücadelesini vermektir.

 

Toplantıda bir ara yaşanan yüksek sesli tartışma moralleri bozmasın. Tartışma bu, alçak sesli de olur, yüksek sesli de… Önemli olan sonuçtur.

 

Sonuç güzel olmuş, ÜTSO’da Ünye için 2012’ye tutulan projeksiyon hepimize umut vermiş, keyif vermiş, heyecanlandırmıştır.

 

Geriye ise söylenen, dile getirilen işlerin yapılması kalmıştır.

 

İşin başındakilerin Allah yardımcısı olsun, gayretleri daim olsun.

 

 

 

 

 Bu Haber 2420 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI