Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
4 Ocak 2012 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Müze Ev'in sitesi de harika...
musakiroglu@mynet.com

Üç-dört ay öncesi bir yazımda yazmış... Ünye’de son yılların en mükemmel, en değerli ve anlamlı çalışmasının Müze Ev olduğuna vurgu yapmıştım.

Müze ve bitti, hatta içinde birkaç etkinlikte yapıldı. İç düzenleme, eşya tasnif ve yerleştirme işine başlandı. Dışında, bahçesinde çevre düzenlemesinde de sona gelindiğini görüyorum.

Çok kalmaz bütün tafsilatı ve tabiatıyla hizmete girer.

Müze Ev Ünye’ye esas olarak “Üç Ahmet”in hediyesidir. Belediye Başkanı                        Sn. Ahmet Arpacıoğlu, Ünye Tarih Araştırma Gurubu kurucuları Sn. Ahmet Kabayel ve Sn. Ahmet Derya Varilci ilçemizin kültür hayatına ve geleceğine Müze Ev’le birlikte eşsiz bir değer kazandırmışlardır. Kendilerine ne kadar teşekkür etsek azdır.

Ben Müze Ev’le ilgili olarak, ortaya çıkan eserin büyüsüne kapılmışken dün gazete büromuzda Ali Bey’in; “Abi Müze Ev’in internetteki sitesini gördün mü?” deyip bilgisayarındaki Müze Ev sitesini göstermesiyle birlikte çok daha fazla büyülendim.

Akşam eve geldiğimde bilgisayarımı açtığım gibi Müze Ev sitesine girdim. Harika sanat müziği nağmeleri arasında siteyi baştan sona ziyaret ettim.

Şunu özellikle vurgulamak istiyorum; Müze Ev’in internet sitesi de Müze Ev’in kendisi kadar mükemmel olmuş.

Siteyi Ünye Belediye Başkanlığı ve Ünye Tarih Araştırma Grubu’nun katkılarıyla              Sn. Azmi Semih Okay hazırlamış. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.

Tabi, site şu anda alt yapısı itibariyle hazır. İçinde ilgili bölümlere yerleştirilecek daha çok şey var… Bunlar da yerleştirildiğinde dünyanın neresinde olursa olsun merak edip giren herkes Ünye Müze Evi’ni canlı canlı gezmiş kadar olacaklar.

Bu arada Müze Ev’in sitesine girmek isteyenler için adres: www.unyemuzeev.com

Vali Düzgün ve eşi sağ olsun, var olsun…

Ordu valilerinden birinin eşi vaktievvelinde Ünye’ye gelmiş, eski ünlü bir pehlivanı baraka evindeki hasta yatağında ziyaret etmiş… Kendisine yardım edileceğini söylemişti. Biz de gazetede bunun haberini yapmıştık.

Sonra izledik baktık, pehlivana herhangi bir yardım yapıldı mı diye                                  sorduk-soruşturduk.

Hiçbir şey yapılmadı, verilen söz havada kaldı.

Tabi çok üzüldük. “Keşki hiç ziyaret etmeseydi, o insan da ömrünün sonunda bir kez daha hayal kırıklığı yaşamasaydı” dedik.

O öyle…

Şimdiki Ordu Valisi Sn. Orhan Düzgün ve eşi Psikolog Gül Düzgün Hanımefendi her fırsatta Huzurevi’nde kalan yaşlılarla, çocuk yuvalarındaki kimsesiz çocukları ziyaret ediyorlar.

Düzgün Ailesi ziyaretle de kalmıyor, burada kalanlarla birlikte çeşitli etkinlikler düzenliyor… Programlar gerçekleştiriyorlar.

Sevenlerinden ayrı düşmüş-kopmuş-savrulmuş yaşlı ve çocukların yaşadıkları hayat aslına bakılırsa toplumun bir tarafında tecrit edilmiş bir hayattır.

İnsan gibi tepeden tırnağa duygu yüklü bir varlığın böylesine tecrit edilmiş bir hayatı ne kadar kaldırabileceğini düşünebiliyor musunuz?

Nitekim kaldıramıyorlar… Ruhsal dengeleri bozulup altüst oluyor oralarda kalanların.

Bu yüzden Vali Orhan Düzgün ve eşi Hanımefendi huzurevi ve çocuk yuvası sakinlerine karşı gösterdiği yakınlık ve ilgileriyle onlara öylesine büyük bir nimet sunuyorlar ki…

Sağ olsun, var olsunlar…

 Bu Haber 2165 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI