Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
6 Şubat 2012 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Akkuş MYO için bir imza da benden...
musakiroglu@mynet.com

Aşağıdaki yazılar Ordu Üniversitesi’nin internet sitesinden alınmıştır. Yazılar bu üniversiteye bağlı olarak açılması kararlaştırılan Akkuş Meslek Yüksekokulu ile ilgilidir.

 

Şimdi bu yazıları okuyup ne anlama geldiğine bir bakalım:

 

Birinci yazı; Ordu Üniversitesi tarafından yapılan açıklama:

 

 “Akkuş MYO, Ordu Üniversitesi Senatosu'nun açılmasını onayladığı ilk yüksek okuludur. 2010 yılında Ordu Üniversitesi Akkuş MYO bünyesinde İktisadi ve İdari Programlar Bölümü kapsamında Bilgi Yönetimi Programı ile Ormancılık Bölümü-Ormancılık ve Orman Ürünleri Programlarının açılması ve öğrenci alınması için Yüksek Öğretim Kurulu'na başvuru yapılmıştır. Yüksek Öğretim Kurulu, Ormancılık Bölümü Ormancılık ve Orman Ürünleri Programı'nın açılmasını onaylamıştır. 2011 yılında Bilgi Yönetimi Programı'nın da gerekli altyapı hazırlanarak Ormancılık ve Orman Ürünleri Programı ile birlikte öğrenci alması ve iki bölümde eğitim ve öğretimin başlaması hedeflenmektedir.

 

İkinci yazı ise Akkuş Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü’ne atanan Sn. Okt. Mehmet Çolakoğlu’na attir.

 

“Sevgili Gençler,

 

Akkuş ilçesi Ordu'ya 117, Ünye'ye ise 59 km mesafede, gerek doğası gerekse de insanlarıyla şirin bir ilçedir. İlçede yıllar süren Yüksekokul özlemi 2011-2012 döneminde Ordu Üniversitesine bağlı Akkuş Meslek Yüksekokulunun öğrenci alması ile sona erecektir. Meslek Yüksekokulumuz  akademik ve idari yapılanma çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte 2011-2012 akademik yılından itibaren bünyesindeki programlara ilk öğrencilerini alacaktır.     

 

İlk öğrencilerimizi, genç, dinamik ve idealist eğitim kadromuz ve idari personelimiz ile karşılamaya hazırız.”   

***********       ***********

 

Görüldüğü gibi birinci yazıda Ordu Üniversitesi Rektörlüğü Akkuş Meslek Yüksekokulu’nun YÖK tarafından onaylandığını, 2011 yılında bu okula öğrenci alınmasının hedeflendiğini belirtiyor.

 

İkinci yazıda ise;  Akkuş Meslek Yüksekokulu’nun (MYO) Müdürü 2011-2012 döneminde öğrenci alınacağını duyuruyor.

 

Peki, ne oluyor, Akkuş MYO eğitim-öğretime başlıyor mu?

 

Ne arasın…

 

Şimdi bakın bu Akkuş MYO için neler yapıldı; okul için 17.580,75 m2'lik alan ODÜ’ye verildi. Burada eğitim-öğretimin gerçekleştirileceği bina 2800 m2 kullanım alanına sahip 3 katlı bir binadır. Binada 1 adet 50 kişilik bilgisayar laboratuvarı, 1 adet 50 kişilik kütüphane ve okuma salonu, 50'şer kişilik 6 adet derslik, 1 adet 100 kişilik yemekhane, kantin binası bulunmaktadır. 

 

Yine yerleşke içerisinde olmak üzere eğitim binasının 30 metre yakınında çağın gereksinimlerine uygun, 5 katlı ve 100 öğrenci kapasiteli bir kız öğrenci yurdu bulunmaktadır.100 öğrenci kapasiteli erkek öğrenci yurdu için yerleşke alanındaki bir diğer bina erkek öğrenci yurduna hazırlanmaktadır.

 

Görüyorsunuz değil mi, okulun alt yapısı fazlasıyla hazır. YÖK’ten de onay çıkmış. Okulun müdürü, idari ve eğitim kadrosu belirlenmiş, öğrenci bekliyor.

 

Ama nedense ODÜ bu okula öğrenci almıyor.

 

Niye?

 

Akkuşlular anladığım kadarıyla bu konuda gerek kendi güçlerini kullanmakta gerekse siyasi destek konusunda yetersiz kaldılar. ODÜ’ye yeterli tazyiki yapmadılar, yapamadılar.

 

Yoksa bu kadar hazır olan bir okula öğrenci alınmaz, eğitim-öğretim başlatılmaz mıydı?

 

Şimdi Akkuş’ta bir kampanya başlatılmış. Yüksekokulun açılması için imza kampanyası.

 

Ben 1.5 yıl önce yazmıştım; Akkuş’ta, Çaybaşı’nda, İkizce’de Tekkiraz’da açılacak yüksekokulların bölgemiz için önemine dikkat çekmiştim.

 

Bu yüzden imza kampanyasına bir imza da benden…

 

Ayrıca biz Medya Ajans Yayın Grubu olarak bu kampanyanın aktif destekleyici olacağız, gerekli haber ve duyuruları yapacağız.

İstiyoruz ki bu sene geçse bile 2012-2013 eğitim-öğretim döneminde Akkuş MYÖ açılsın. 

 

 

 Bu Haber 2007 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI