Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
26 Eylül 2012 Pazar
İSMAİL SARI
THK 41. Büyük Genel Kurulu ve Ünye'mize Havacılık Fakültesi

Bir önceki Cumartesi – Pazar (15-16 Eylül 2012) günleri Ankara’da Büyük Anadolu Oteli’nin salonunda Türk Hava Kurumu’nun 41. Olağan Genel Kurulu toplantısı yapıldı. Mevcut Genel Başkanımız sayın Osman YILDIRIM Bey, tek aday olarak Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığına tekrar seçildi. Öncelikle kurumumuz için daha sonra da ülkemiz ve insanlarımız için hayırlı olmasını Yüce Allah (c.c.) dan diliyorum.

 

Ben de Ünye delegesi olarak Genel Kurula katıldım. Genel Başkanımız sayın Osman YILDIRIM Bey,  “Ünye’de ne var, ne yok Başkan?” diye sorduğunda ben de, “Ünye halkının selamı var, Fakültemiz nerede kaldı diye soruyorlar sayın Başkanım” dedim. Genel Başkanımızın  cevabı aynen şöyle idi: “Biz, her şeyimizle hazırız.”

 

Ben, bu cevabın ne anlama geldiğini halkımla paylaşmak için biraz irdelemem gerekiyor. Türk Hava Kurumu, bir hayır kurumudur. Çok büyük paralar harcayarak bir yerlere yatırım yapmıyor. Halkımızın kuruma güvenerek verdiği yardımları, halka hizmet olarak en verimli şekilde nasıl değerlendirebilirimin ince hesapları ile hizmet veriyor. Bu nedenle, fakülte binamızı biz Ünyeliler olarak kendimiz yaparak kuruma hibe etmek durumundayız. Sayın Genel Başkanımız, “Binanızı yapın, getirin ve fakültenizi açalım” anlamında “Biz her şeyimizle hazırız” ifadesini kullanmıştır. Çünkü Türkiye genelindeki uygulama bu şekildedir. Ve sırada bekleyen çok sayıda şube vardır. Yani binaları hazır olduğu halde “Havacılık Fakültesi veya Yüksek Okul” açılmasını isteyen çok sayıda Hava Kurumu şubesi vardır.

 

Bir defa daha halkımızla paylaşmak için tekrar ediyorum. Bizim Ünye olarak şu önceliğimiz var:

 

1)                      İçişleri Bakanımız Sayın İdris Naim ŞAHİN Bey, konu ile çok yakinen ilgileniyor ve Fakülte binasının temeli atıldığı takdirde devamının yapılmasını sağlayacağı konusunda Sayın Genel Başkanımızla mutabakata vardıklarını Genel Başkanım bana söylediler. Genel Başkanımız da kendilerine söz vermişler.

2)                      Ünye’mizde Türk Hava Kurumunun, eğitim amaçlı kullanabilecek şekilde hazır bir hava alanı pistinin bulunması, ikinci önceliğimizdir.

 

Bunlar Ünye’miz için çok önemli kazanımlardır. Fakat üzülerek belirteyim ki halkımızın konu ile ilgili duyarlılığı ve ilgisi, bana göre çok zayıftır. Epeyden beri konu ile ilgili yazıyorum, haber yapıyorum; bir Allah’ın kulu gelerek “Hayırlı olsun, bir çaba içindesiniz, destek oluruz gibi…” bir ilgi belirten ve bizim şevkimizi kamçılayıcı sevinç gösterisinde bulunmamıştır. Bu tavır, üzüntü vericidir. Ünye’mize gelecek önemli bir hizmet için halkımızın bu kadar ilgisizliğini, doğrusu hazmedemiyorum. Ancak Ünye’mizdeki mevcut fakülteye karşı da duyarsızlığı dile getirdiğim ve halkımızın genel yapısını bildiğim için kendimi teselli ediyorum.

 

Sevgi,saygı ve selamlarımla…

 

 Bu Haber 1670 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI