Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
20 Kasım 2012 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Hatırlatmaya devam...
musakiroglu@mynet.com

18 Şubat 2010 tarihli gazetemizde şöyle bir haber yayınlandı.

 

Ünye Öğretmenevi için start verildi

 

Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu’nun yeni binasına taşınmasının ardından, eski binanın yerine yapılması planlanan öğretmenevi için zemin sondaj çalışmalarına başlandı.

 

Ünye Öğretmenevi’nin sondaj çalışmalarını yürüten Jeoloji Mühendisi Murat Çıraklı, şu anda 4 tane köşelere ve bir tane ortaya olmak üzere  5 tane sondaj attıklarını belirterek, zeminin çok sağlam çıkmadığını, yaklaşık 2-3 metresi dolgu,  3 ile 5 metre arasının kum, daha sonrasının ise balçık şeklinde çıktığını söyledi.

 

Bu çalışmaları yapılan projenin daha sağlam, güvenli ve uzun ömürlü olması için yaptıklarını ve  çıkan numunelerin Samsun’a laboratuara gönderilerek incelendiğini kaydeden Çıraklı, çıkan zeminin  inşaatın yapılmasın bir sorun oluşturmayacağını, inşaatın her yere yapılabileceğini, bu gibi zeminlerde sadece maliyetin arttığını söyledi.

 

Murat Çıraklı, kendilerinin yaptıkları sondaj çalışmalarının ardından Jeofizik Mühendislerinin gelerek, sismograf cihazları yerleştirip zemini tarayarak çıkarttıkları sonuçların ardından ortak bir rapor hazırlanacağını ve ondan sonra inşaat çalışmalarına başlanacağını belirtti.

 

Edinilen bilgiye göre, yapılması planlanan öğretmenevinin toplamda 2 600 m2 alana kurulu 530 m2 temel üzerine 3 500 m2 kapalı alana sahip olacağı, sosyal yönden de çok fonksiyonlu bir proje olduğu öğrenildi.

 

Yaklaşık maliyeti 2 trilyon olan binanın temelini atıp su basmanına kadar Ünye Belediyesi’nin yapacağı, bununla ilgili olarak resmi protokolün yapıldığı belirtildi.

 

Ünye Öğretmenevi 7 katlı olacak şekilde, 84 yatak kapasiteli, 4 tane deniz manzaralı suit oda, yaklaşık 500 kişilik düğün salonu,150 kişilik toplantı salonu, en üst çatı katında ruf (lokanta), internet cafe, bay bayan kuaför, kütüphane, fitness salonu, bilardo salonu, ön  tarafına çay bahçesi ve otoparkı olacak şekilde inşa edileceği öğrenildi.

  

 

Haber böyle…

 

Haberin yayınlanmasından bu yana yaklaşık iki yıl geçti.

 

Peki, ne oldu?

 

Öğretmenevi inşaatı neden hala başlamadı?

 

İki yıl önce, Fevzi Çakmak İlkokulu’nun taşınmasının ardından AK Parti Milletvekili Mustafa Hamarat, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Çamyar buraya öğretmenevi yapılacağını ve en kısa zamanda inşaata başlanıp bitirileceğini ifade etmişlerdi.

 

Ayrıca Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu da belediye olarak öğretmenevi yapımına destek olacaklarını, inşaatı su basmanına kadar yapacaklarını belirtmişti.

 

Öğretmenevini hatırlatmakta yarar gördüm…

 

Arada kaynamasın diye…

 

Öğretmenevi bugün en küçük ilçelerde bile var…

 

Bulunduğu her yerde gerek öğretmenler için gerekse misafirler için önemli bir hizmet merkezi olan öğretmenevi eksikliği Ünye için talihsizliktir.

 

Siyasilerimizin ve belediye başkanımızın konuyla ilgili olarak son gelişmeleri ve haberleri kamuoyu ile paylaşmalarını bekliyoruz.

 

Bir de merak ediyorum, Ünye’deki öğretmenlerin öğretmenevine ihtiyaçları yok mu?

 

Gerçekten böyle bir ihtiyaç yok da biz mi işgüzarlık yapıyoruz acaba?

 

Öğretmenlerden hiç ses, seda çıkmayıp öğretmenevi talebi yükselmeyince biraz da böyle düşünmeye başladım doğrusu…

 

 

 Bu Haber 1781 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI