Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
15 Ocak 2013 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Bu gazete benim kürsüm...
musakiroglu@mynet.com

Farkındaysanız geçtiğimiz hafta köşe yazısı yazmadım. Gazetede köşemin bulunduğu 3. sayfadaki yerim boştu.

 

Okuyanlar hatırlayacaktır, yılbaşı öncesi bir notumda 1974 yılından bu yana 40 yıla yakın bir süredir gazetecilik mesleğinin şu ya da bu şekilde içinde olduğumu… Ancak artık yorulduğumu… Eğer böyle devam ettiğim takdirde sağlığımdan kaybedebileceğimi… Bu nedenle artık köşeme çekilip ömrümün geri kalanının asude (sessiz-sakin) bir halde geçirmek istediğimi yazmıştım.

 

Bu not üzerine gelen mesajlar ve telefonlarda dostlar sağolsunlar, yazmaya devam etmemi çok istediklerini… Ama sağlığımla ilgili görüşüme katıldıklarını, sağlığın her şeyin önünde geldiğini ifade ettiler.

 

Yılbaşından birkaç gün sonra da günlük yazılarımı durdurdum.

 

Bu arada gazetemizin sahibi Ali Bey’le de konuştum.

 

Ali Bey, kendimi yormadan gazeteciliğe ve yazma işine devam ettiğim takdirde memnun olacaklarını… Şartlar ve imkanlar ölçüsünde birlikte yürümeye devam etmek istediklerini söyledi.

 

Ben de ne yaparsam yapayım gazeteciliği içimden tamamen söküp atamayacağımı bildiğim için ‘az yoğunluklu bir gazeteciliğin’ bundan böyle bana daha uygun olacağını düşündüm… Böyle yapmaya karar verdim.

 

Ancak, dün bir arkadaş telefon etti.

 

Kendisinin de konunun geçtiği bir ortamda duyduğunu, benim gazeteden ‘küsüp-kırılarak’ ayrıldığımı… Bundan böyle bir başka gazetede yazacağımın doğru olup olmadığını sordu.

 

Hayda, ‘al sana sepetten bir çürük armut daha…’

 

Yahu ne küsmesi, ne kırılması…

 

Ben diyorum yaşım 60’a dayandı, artık gün içinde çok yorulmaya gelemiyorum.

 

Çünkü gazete işi, bağ bahçe işleri, hasta peşinde koşmalar, evimin ve şahsımın özel işleri beni akşam olunca iyice yorup bitkin-argın bir duruma sokuyor.

 

Bu böyle biraz daha sürerse sağlığım bozulacak…

 

Birileri de diyor ki; ‘küsmüş-darılmış ayrılmış, başka bir gazetede yazacakmış…’

 

Buna dense dense ‘öküzün altında buzağı aramak’ denir.

 

Ben bu Yayın Grubu içinde 10 seneden bu yana Ali Bey’le birlikteyim.

 

Birçok zorluğu birlikte göğüsledik.

 

Beğenilen takdir edilen bir gazete çıkarmanın mutluluğunu birlikte yaşadık.

 

Kaldı ki; biz ayrıca yakın akrabayız ve aynı aile mensuplarıyız.

 

Benim ister yoğunluklu olsun isterse az yoğunluklu olsun gazetecilik yaptığım yer bellidir, Ünye Kent Gazetesi’dir.

 

Aklım yettiği ve elim kalem tuttuğu süre zarfında yaşım kaç olursa olsun yazacağım tek yer orasıdır.

 

Ünye Kent Gazetesi benim kürsümdür…

 

Kürsüm olmaya da devam edecektir.

 

 Bu Haber 9866 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Başlık : Yazılarınızı Bekliyoruz. Tarih : 30 Kasım 2013 / Pazar Üye Adı :Cihan ODABAŞI
ÜnyeKent okuyucularını o güzel makalelerinizden mahrum bırakmayın. Şu günlerde o yazılara bölgenin ihtiyacı var. Saygılarımla.
Başlık : kitap basımı Tarih : 20 Kasım 2013 / Pazar Üye Adı :Palmiye yayınları
Palmiye yayınları olarak gazeteci, yazar, şair arkadaşlarımıza bir imkân sunuyoruz. Destekli yayıncılık kapsamında yazılarınızı kitaba dönüştürebiliriz. Siz yazın biz basalım yayınlayalım. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen iletişime geçiniz. İletişim bilgilerimiz: bilgi@palmiyeyayinlari.com https://www.facebook.com/palmiyeyayinlari Tel: 0555 2915061-0539 3602045
Başlık : sitem Tarih : 2 Mayıs 2013 / Pazar Üye Adı :zekiistanbul
Sevgili ünyeli kardeşlerim . Sevgili Musa hakkında ne idüğü belirsiz kişiler tarafından yapılan yorumları üzüntü ile okumuş bulunmaktayım. Ne yazık ki bazı okuyucular saygısızlıktan ziyade densizliğe varan ifadeler kullanmış. Ne dedikleri ve ne oldukları belli olmayan kişiler tarafından yapılan yorumlardır. ben bu kardeşimi yıllardan beri tanırım , Ünye halkına çok büyük hizmetleri olmuştur. Kötü laf sahibinindir diyerek Musa kardeşime istanbuldan sevgilerimi yolluyorum.
Başlık : Yazılarınızın devamı... Tarih : 19 Şubat 2013 / Pazar Üye Adı :MUSTAFA AYDOGDU
Musa Bey, Yazılarınızı sürekli takip eden biri olarak, değerli siz büyüklerimizin birikimlerini burada paylaşmaları bizlere çok şeyler katmaktadır. Dilerim ki en kısa zamanda yazılarınıza devam edersiniz. Teşekkür ederim.
Başlık : Hadi artık çok kürsüne Tarih : 9 Şubat 2013 / Pazar Üye Adı :Bilgin Hasdemir
Sevgili Musa, Yeter artuık, çık şu kürsüye... İhtiyarladım ayaklarına yatiin... Yaşlanabülüsün, ama ihtiyarlığa şimdilik hakkın yok... Yaşının genci olmayı sürdür... Seni modullayıncaya kadar yazıcam... Hadi Musa, hadi! Al klavyeyi önüyen... Saa bu gada diim.... Yazcan; yazmıya mecbursun... Sen, 'Ben' değil,'Biz' diyenlerdensin...
Başlık : İstanbul'dan sevgiler.... Tarih : 7 Şubat 2013 / Pazar Üye Adı :Gülşen Yalçın Şenol
Musa Abim, bana kalırsa sen kalemi bıraktığında hastalanırsın. Sensiz Ünyekent Gazetesi düşünülemez. Tüm Ünyekent Gazetesi Ailesi'ne kucak dolusu sevgiler...
Başlık : elektrıkk ısrafııııı Tarih : 22 Ocak 2013 / Pazar Üye Adı :hatice kalafat
saraclı mah. nıksar caddesınde ve bayramca tarafında 2 gündür sokak lambaları süreklı yanıyor.yetkılı kısılerın ılgılenmesını arz edermm
Başlık : Yaşlanmadan ihtiyarlamak Tarih : 19 Ocak 2013 / Pazar Üye Adı :Bilgin Hasdemir
Sevgili Musa, 'Yaşlandım; ufak ufak elimi eteemi çekiim artuk' diin.. Yazundan yaşlanduunu deyil de; ihtiyarladuunu itiraf ettüün neticesini çıkardım. Yapma be Musa! Sen daa dünkü çocuksun... Bokun da Yalu'ya bile varmadı. Kelimelerin cümlelerinde bav olmazsa, gurt gaynar bi tarafında... Alışmış gudurmuşdan beterdür. Görüsün u zaman günüyün. Beni demedi deme... Sen yazcan, biz okucayuk... Öööle yimbeşe köfte yok... Sen ne kirlü çıkısındur... Daa neler var u çıkıda... Çıkıyı açmıya devam et; bekliiuk... Bi de bizim maaleye gelüsen saa yapcaamın yarısı aklımda yok... Musa, yaşlan ama sakın ihtiyarlama! Senin iki gatın yaşındakiler bu memleketde Obdusman olii; sen mızıkcılık yapiin, 'Ben oynamiim' diin. Ver u zaman alduun pıtıkları...
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI