Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
27 Eylül 2013 Pazar
İSMAİL SARI
Güçlü Devlet, Kaygusuz Millet !..

Devletler, canlı bedeni gibidir. Canlı bedeni, yani örnek olarak insan vücudu ne kadar temiz gıda alırsa o kadar besili ve dirençli, bir o kadar da sağlıklı olur. Vücuda mikroplar giremez, girse de kolay yıkım yapamaz. Devletler de; ekonomik yönden güçlü, teknik yönden gelişkin, toplumsal yönden birbirine kenetlenmiş bir yapıya sahip olduğu zaman endişesiz olur, korkusuz olur. Şu anda Başbakan Sayın Recep Tayip ERDOĞAN ‘ın bu doğrultuda yürüdüğünü gözlemliyorum.

           

            Çünkü:

1)      İktidar olduğu ilk günden itibaren önce ekonominin çarkını düzene soktu ve çok kötü olan ülke ekonomisini düze .çıkartarak Dünya ekonomistlerinin takdirini kazanacak hale getirdi. Muhalefet, muhalefetlik görevini yapıyor; onlar kötüleyebilir. Onlar da kendi doğrularını söyleyecekler ki halk gerçek doğruyu görebilsin. Görünen köy için kılavuza gerek yok. Erdoğan yönetimi ve hükümetleri için halkın teveccühü ortada.

2)      Teknik yönden bir hayli gelişmeler var. Gerek sivil cenahta gerekse askeri cenahta teknik yönden çok hamleler yapıldı. Yakın geçmişe kadar tekniği hep dışarıdan alırken, artık kendi üretimimiz olan bir çok teknik malzeme, silah, araç-gereç ve edevatın ihracatını yapıyoruz. Yürütülmekte olan karalama kampanyaları ZUHURATTAN dır, dikkate alınacak yanları yoktur. Her ülke içinde benzerleri vardır. Kảle alınmaz ama dikkat edilir.

3)      Toplumsal güç birliğine gelince, orada biraz açığımız var. Yıllardır bu milleti bölüp parçalamak için yapılan çalışmalar bütün hızı ile sürüyor. Neleri denemediler ki… Dünyayı parçalayan bir İngiliz siyaseti olan ırkçılık, koskoca Osmanlıyı parçaladı ve yok etti. Arapların yanına sokuldular; “sizler üstün ırksınız, Tanrı Peygamberleri sizden seçti. Sizi niçin barbar Türkler yönetiyor ki ? “ diyerek Arapları Türklere karşı kışkırttıkları gibi Türklere de sokularak; “sizler soylu bir ırksınız, Arap’ın Peygamberlerinden size ne … sizin tarihinizde büyük liderleriniz var, Arapların liderine niçin bağlanıyorsunuz… “ gibi safsatalarla yeni yetişen neslin kafasını karıştırdıkları gibi cahil insanları da kandırdılar. Peygamberlikle liderliği aynı kefeye koyarak anlattılar ve yıllar sonra başardılar. Bugün, doğu olaylarının temelinde de aynı siyaset yürütülmüştür. Bu İngiliz siyasetinin pan-zehri toplumsal inanç birliğinin sıkı tutulmasıdır. Sayın Başbakanın açılım ve kaynaştırma siyaseti, bu noktada ağırlık kazanıyor. Dağdaki teröristi halktan ayırarak yıllarca birbirinden soğutulmuş ve düşman gösterilmiş halkı, birbiriyle kaynaştırmak ve din kardeşliği esası etrafında toplumsal birliği tekrar hayata geçirmek için büyük çaba sarfediliyor.

 Değerli okuyucularım,

 Devletin güçlü olması, halkın güvenini artırır. Kendine güvenen halk, korkusuz ve kaygusuz olur. Mukallit (başkanlarını taklit eden ) olmaktan kurtulur. Halkın devlet içinde birbirine güveni, toplumsal dayanışması devletin dışarıya karşı gücünü ve kalitesini arttırır. Yaşayarak görüyoruz. Daha da iyilerini göreceğiz. Siyasi kıskançlıklar, siyasi başarı yarışına dönüştüğü zaman… inşa Allah.

            Saygı, sevgi ve selamlarımla…Bu Haber 723 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI