Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
29 Ekim 2013 Pazar
HAKAN KORKMAZ
İsim TOTO!
arzkan68@hotmail.com

Ortalık toz duman!

Siyasetin en hızlı günleri sanırım bu günler.

Aday adayları havada uçuşuyor. Ak Parti Ordu Büyükşehir ve Ünye adayı O kadar merak ediliyor ki, inanın her ortamda isim toto oynanıyor.

Konuşulanlar neler bakalım mı? İşte bazı ortamlardan alıntılarla bu günlerin özeti:

“İdris bey Büyükşehir Adayı olursa, Çamyar’ da Ünye başkan adayı olur”. Diyor birisi.

“Başkan ARPACIOĞLU değişmez. Anketler de oyu yüksekmiş. Parti halk desteği kriterine bakarsa aday O olur” diyen bir başkası.

Ankara’da Bakan BAYRAKTAR’ a yakın olması açısından partinin Kentsel Dönüşüm’ e de önem verdiği bir ortamda” Levent AKÇAY yukarıdan gelebilir” yorumu yapıyor bir diğeri.

Numan bey Ordu’ya karışmıyor gibi görünüyor ama, bak Ordu İl Başkanı ŞAHİN Büyükşehir’e aday adayı oldu. Demek ki, Has Parti hareketini de bu seçimde Ak Parti’ye kanalize etmeye çalışıyor. Bu nedenle aday yapılmasalar da üst yönetimlerde olurlar” söylemi ;

“Bu seçim her türlü sürprize açık. Bak görürsün Mimar Nihat Şen aday hem de….olacak” iddiasında olan birileri;

Aday gösterilmezse “bağımsız olarak aday olacak” denilen Çaybaşı’nda İsmet YANIK,

Başta Ünye için, aday adaylığı sinyalleri veren, şu sıralar ortalıkta görünmeyen Tekkiraz Belediye Başkanı Necdet YILMAZ’ ın tavrı ve desteği,

“Ünye’den ve bölgeden geniş destek alır, hatta 9-10 Kasım’da Eyüp FATSA temayül yoklamasında en fazla oyu alır ve aday O olur” söylemleri,

“Enver YILMAZ, Başbakan’a yakın. O güvence almasa böyle konuşmaz” yorumları;

Tüm dengeler İdris bey’in adaylığı ile alakalı, O olası kabine de bakan olursa ne olacak? Ordu nasıl şekillenecek?  Diyen. Başka bir bakış açısı.

CHP, “hala aday bulamadı”  “Aday Ak Parti adayı ile alakalı, o isim bekleniyor, hatta…… oldu gibi” açıklamasına karşılık, şu an İzmir’de olan Kenan KALAYCI’ ya da adaylık teklif edilecek diyen de” var.

“MHP yol alıyor. Nedim CAN bu fırsatı iyi değerlendirdi, şehre astırdığı resimli pankartlar Kurban Bayramı’nda iyi ses getirdi” düşüncesinde olan Ünye’ li siyasi gündemi paylaşan ve özellikle ortamlarda bu sohbetleri yapanların genelde sözlerini size aktarmış oldum.

İlginç bir dönem yaşanıyor.

Ünye Belediye Başkan Adayı’nı kestirmek mümkün değil.

Ordu Büyükşehir adayı, kendi isterse İdris Naim ŞAHİN olur. Aksi bir olasılık olur mu? Göreceğiz.

Benim bildiğim.

Adaylık konusunda “Bekle” yen Ahmet ARPACIOĞLU’ nun taraftarlarınca yoğun bir baskı altına alındığı ve aday olması yönünde telkinlerde bulunuluyor olması, dikkat çekici gelişmelerin başında yer alıyor.

Eski İlçe Başkanı şimdinin Ünye Belediye Başkan Adayı Ahmet ÇAMYAR’ ın bekleyip, projelerle sunum yaparak aday olması, kimilerince “bu iş bitti, aday belli oldu. Teşkilata yakın ÇAMYAR, Ünye Belediye Başkan adayıdır” yorumlarını getiriyor.

Görüyorsunuz!

Oldukça karışık, bir o kadar da bol siyasi gündemi olan dönemden, bakalım kim çıkacak?

Halk başkanını arıyor.

Bu ipi:

Ak Parti mi?

CHP’mi?

MHP’mi göğüsleyecek.

Ordu’da merkezde güçlü Seyit TORUN bölge genişleyince yine seçilecek mi? Merak ediliyor.

Bize de yazması kalıyor.

Kalın sağlıcakla.

 

 

 Bu Haber 1061 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Başlık : necdet yılmaz Tarih : 5 Ocak 2014 / Pazar Üye Adı :ahmet
sayın necdet yılmaz tekkirazı bitirdi ünyeye aday olacakmış sen avcunu yala sen burayı tekkirazmı sandır eyüp fatsa" seçilmeyince şimdi enver yılmazın arkasından koş önce aynaya bi bak..."
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI