Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
21 Kasım 2013 Pazar
MİSAFİR KALEM
Murat Şimşek /Seçime Doğru

Merhaba sevgili okurlar. Bundan sonra www.hizmettv.com.tr sayfasındaki köşemizle birlikte Ünye Kent Gazetesi’nde de yazılarımızla sizlerle birlikte olacağız.

 

Her yerde olduğu gibi ilimiz ve ilçelerinde de değişen konuların dışında değişmeyen ana gündem 2014 Mart Ayı’nda yapılacak olan yerel seçim. Ordu’nun son fotoğrafına baktığımız zaman CHP’nin Büyükşehir Adayı Seyit Torun’un altında ilçelerde aday belirleme çalışmaları sürerken, isimlerin belli olduğu MHP’de Büyükşehir Adayı Cemal Enginyurt ile birlikte ilçelerde adaylar seçim çalışmalarını sürdürüyor.

 

Adalet ve Kalkınma Partisi’nde ise Büyükşehir ve ilçeler için adayları belirleme noktasında son viraja girilmiş durumda. Ak Parti’de parti içi muhalefet çekişmeleri de tüm hızıyla devam ediyor.

 

Aslında parti içi muhalefet CHP ve MHP’de de var. Ancak AK Parti kadar kamuoyuna yansıyan bir durum yok.

 

AK Parti’nin Ünye’deki son durumuna baktığımızda mevcut Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu ile birlikte 8 tane aday adayı yarışıyor. Partinin anket ve temayül ile belirlediği halkta karşılık, kişinin özel hayatı ve toplumdaki pozisyonu gibi değerlendirmeler göz ÖNÜNE alındığında 8 aday adayından 6 tanesinin elendiğini 2 kişinin yarışın içinde olduğunu söylemek mümkün.

 

Aslında Ünye’de aday adaylarından ikisi ile birlikte Ahmet Arpacıoğlu yarışıyor. Genel Merkez’in bu üç kişiden birini Aralık ayının ilk haftası açıklanması beklenen Büyükşehir adayının ardından Aralık ayının ikinci haftasında açıklayabileceği konuşuluyor.

 

Bu 3 kişiden hangisi AK Parti’nin adayı olmak için sonuca daha yakın diye sorulacak olursa, bunun cevabı büyükşehir adayının kim olacağına bağlı.

 

Öte yandan ilçelerde aday adayları ve adayların açıkladığı projelere değinmek gerekirse bunların içinde mantıklı, yapılabilir, gerekli olanlar kadar eski Türkiye siyasetinden kalma palavra projeler de yığınla dolu. Şu soruları sormamız lazım.

 

1-       Açıklanan proje Büyükşehir Belediyesi’nin ilçe belediyesi üzerinde ki bütün yaptırımları göz önüne alınarak hesaplanmış mı?

 

2-       İlçe belediyesinin borcu, gelir gider durumu Ordu’nun Büyükşehir olduğu da düşünülerek masanın üzerine konulmuş mu?

 

Son cümle “önemli olan proje açıklamak değil, açıkladığın projeyi nasıl yapacağını söyleyebilmektir”.

 

 Bu Haber 924 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI