Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
23 Aralık 2013 Pazar
HAKAN KORKMAZ
Başbakan ERDOĞAN iyi ki geldi!
arzkan68@hotmail.com

Çevreyolu bitti.

Yoğun kar yağışı bile engel olmadı, çevreyolu açıldı. Gidiş ve geliş yönünde hizmet vermeye başladı. Şimdi yol 13.5 km ve batıdan doğuya geçerken insana bir keyif veriyor.

Kenarında ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmaları bile neredeyse tamamlanmış. Son ve koruyucu asfaltı daha sonra atılacak.

Birçok yerin kenar bariyerleri yok. Bu yol açıkken de yapılabilecek bir çalışma. Sorun yok.

Ünye Çevreyolu’ndan geçtiğinizde sadece Ünye’nin kötü ve çirkin yüzünü gördüğünüz için biraz üzülüyorsunuz ama, eminim ki çok kısa sürede burası görsel olarak ta Ünye’yi temsil edecek bir yol haline gelecek..

Samsun-Ankara yolunu hatırlayın. İlk açıldığında buradan daha berbat bir görüntü içerisindeydi, ama “yol medeniyettir” sözünden hareketle Toki binaları, alışveriş merkezleri, hastane ve yenilenen binalarıyla şimdilerde tanınmayacak halde.

İnanıyorum ki! Burası da kısa sürede bu görüntü kirliliğinden kurtulacak ve hak ettiği yeri bulacaktır.

30 Mart seçimlerinde alınacak netice bu bakımdan da önemli.

Seçilecek başkan kim olursa olsun ilk önceliği buraya vermek zorunda olduğunun bilinciyle hareket etmesi gerektiğini bilmelidir.

Vay efendim!

Diyor ki birileri:

“Yol arkadan geçtiği için Ünye gelir kaybına uğrar!”

Siz katılır mısınız?

Ben asla!

En yakın Çorum örneğini ele alalım. Çevreyolu varken, Çorum’un merkezine kim giriyor? Açıldığı yılları hatırlayın Çorum ile alakası var mıydı?

Peki! Çorum’un kalbi olmadı mı burası?

Evler modern mimariyle tanışmadı mı? Buradan geçerken, acaba “Çorum içine de girsem” diyen var mı?

Zaten yol kenarları kısa sürede merkez olmamış mı?

Bu nedenle Ünye çevreyolu, bu ilçenin geriye doğru da büyümesine neden, başlangıç noktası haline gelecektir. Çok yakın zamanda cazibe merkezi olacak ve belki lüks konutların bile birbiriyle yarıştığı yeni alanlar doğacaktır.

Ünye’yi gezi amacıyla görmek isteyen, yine şehir içine girecek, sadece kalabalık ve gürültü kirliliği yapan, çöpünden başka bir şey bırakmayıp transit geçen araçlara ise çevreyolu kolaylıktır.

Bayram trafiklerinde yığılmalar ortadan kalkacak, aşırı trafiğin getirdiği olumsuzluklar ortadan kalkacaktır.

Ben eminim ki! Şimdi trafik Fatsa ilçesi Dolunay Mevkii’nde başlayarak sıkışacak. Fatsa çevreyolu kısa zamanda ihtiyaç haline gelecektir.

Bunları şimdiden görmek gerekir.

Ünye şehir içine de ihtiyaç olan yerlere trafik lambaları konulmalıdır. Fakülte karşısında olduğu gibi yoğunluğu fazla olan mahalle girişlerine trafiği yavaşlatmak ve güvenli geçişi sağlamak amacıyla “trafik ışıkları” artık bir gerekliliktir.

Gelelim hastanemize:

Çevreyolunun ardından merakla bitmesini beklediğimiz Ünye Devlet Hastanesi için, siyaset gerekli desteği vermeli, bu çalışma seçim nedeniyle gecikmemelidir.

Hastanenin tefrişatı en iyisinden yapılmalı, burayla ilgili yetkili herkes taşın altına elini koymalıdır.

Çevreyolu için sabah ve akşam denetimiyle, açılması yönünde büyük gayret gösteren Ünye Kaymakam’ı Mustafa DEMİR’ i de kutlamak istiyorum,

Şimdi de hastane ile ilgili aynı hassasiyeti göstereceğini de düşünüyorum.

Gelelim Başbakan’ın Ünye ziyaretine.

İşte aldığım notlar:

Kabine tam kadro Ünye’ye geldi. İdris Naim ŞAHİN buradaydı mutlu olduk. Başbakan’ı indiği helikopterden eşiyle karşıladı ve tören alanına geldi. Birçok tartışmaya da son verdi. Ancak Meydanda Başbakan’ın eşinin yanında oturan İdris bey’in Emine hanımla sohbet etmemesi bazılarının dikkatinden kaçmadı.”Sahneye davet edilmesine rağmen, sanki zoraki gitti.” Yorumları yapıldı!

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Mehmet Hilmi Güler tüm sempatikliğiyle sahnedeydi. Özlediği Ünye’yi görme imkanı buldu.

Sahne düzeni Saray Caddesi girişine doğru konuşlanınca bu şekliyle meydan daha fazla kalabalıkları alır hale geldi.

İlginçti! Aday adaylarından bazıları Başbakan’ın Başkan ARPACIOĞLU’ nun elini kaldırmasından rahatsız oldu.

Üzüldüm! Polis, alanı bariyerlerle kapatınca, meydanın asfalt kenarına dikilen yüzlerce çiçek kalabalıklarca ezildi.

Basın şikayetçiydi. Basın mensupları için hazırlanan alan çalışmalarına yeterli olmadı. Arkada bulunan bayan seyirciler Başbakan’ı göremedikleri gerekçesiyle kameralara çekimi bile zorla yaptırttılar. Erken gelen Ordu basını aç ve susuz kaldığı eleştirisi yaptı. Meydan organizasyonda bulunan görevli Mustafa KORKMAZ, ricamızla su konusunda eksiği giderdi. Bizi Ordu merkez basınına mahcup etmedi. Teşekkürler!

Tecrübesine rağmen, sunumu yapan Başbakan’ın her programına katılıp şiirleri ve coşkusuyla  dikkat çeken Orhan KARAKURT, yoğunluktan, isimlerde sıkça gaf yaptı. 

Ve Bence:

Bu ziyaret Ordu Büyükşehir Adayı Enver YILMAZ’a da cesaret verdiBu Haber 1048 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI