Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
28 Ocak 2014 Pazar
HAKAN KORKMAZ
“O Boş Durmaz”
arzkan68@hotmail.com

Ak Parti Ünye Belediye Başkan Adayı Ahmet ÇAMYAR oldu.

Seçim çalışmalarına hemen başlayan ÇAMYAR, gördük ki araç giydirmelerini bile hazırlatmış.

Yani O, bu sonucu önceden almış, bize, sadece resmi açıklamayı bekleyen bir siyasetçi görüntüsü verdi.

Aday tamam!

Ama! Sanırım, şimdi beklenen, ÇAMYAR’ ın nasıl bir liste ile seçime gireceği merak ediliyor.

Bende, sabah radyoda telefon bağlantısı ile görüşlerini aldığım ÇAMYAR’ ın gündeme dair verdiği açıklamayı bu köşede sizlerle paylaşmayı uygun buldum.

Beraber bakalım;

Sürecin uzayıp uzamadığını sordum:

“Süreç aslında uzamadı. Tam da vaktidir. 2004 ve 2009 yerel seçimlerinde baktığımız zaman yaklaşık 2004 seçimlerinde 27 gün kala açıklanmıştı. 2009’da yaklaşık 80 gün biz seçim kampanyası yürüttük. Dolayısıyla bu dönemde de 2 aylık bir seçim kampanyası yürütmüş olacağız. Türkiye şartlarında bakıldığında ortalama süreçtir. Ak parti ve Genel Başkanımız bu süreci son derece yerinde idare etmiştir. Aday adayları da partimiz için sahada çalışmaya devam etmişlerdir. 1 kişiyle çalışacağımıza 8 kişiyle Ak Parti’nin lehine çalışmalar yürütülmüştür.” Dedi .

Aday adaylarına çağrı yapan ÇAMYAR:

“Aday adayı arkadaşlarımıza radyonuz aracılığıyla teşekkür ediyorum. Adaylık yarışında küskünlük, dargınlık oluşturmadan herkes Ak Parti’nin harmanına fındık taşımaya devam etmiştir. Arkadaşlarımızdır. O’nlar da Genel Merkez tarafından gösterilmiş olsaydı en iyi şekilde bu işi yapacaklarına olan inancım tamdır.Bizim ismimiz en başından itibaren gündemdeydi. Teşkilatlarla uyumlu olmamız. Menşeimizin İmam Hatip Kökeni’nden geliyor olması. Teşkilata bu kadar emek veriyor olmamız. Bizim artı değerlerimizdi. Üst komisyon ve Sayın Başbakan bunları değerlendirerek bir tercihte bulunmuştur. En çabuk özümsenen isim Ünye’de Ahmet ÇAMYAR ismidir.”  Yorumunu yapmaktan geri kalmadı..

Programda:

Belediye Meclisi ile ilgili idari yapı nasıl olacak, meclis üyeleriniz hazır mı? Diye sordum.

ÇAMYAR:

“Belediye Meclis üyelerinin listesi, adayımızla beraber 18 Şubat tarihi son gündür. İlçe Başkanlığımız tarafından imzalı bir şekilde teslim edilecek.

Büyükşehir’in 6 tane meclis üyesi var. 1 tane de belediye başkanı doğal üye olmak koşuluyla toplam 7 üyemiz Büyükşehir meclis üyesi olacaktır. Bu nüfusa göre planlanmaktadır. Toplamda Ünye Belediyesi’nin 31 meclis üyesi olacaktır.31 asil 31 yedek olmak üzere, 31 adayın 3 tanesi belediye başkanıyla beraber kontenjan üye olarak girecektir. 1’den 28’ e kadar sıralı liste yapılacaktır. Kontenjanın 1 numarası Büyükşehir Meclis üyesi olacaktır. 6 tanesi siyasi partilerin almış olduğu oy oranına göre dağılmak suretiyle hesaplanacaktır. Dolayısıyla biz burada Belediye meclis üyeliğinde de, belediye başkanlığında olduğu gibi tamamına talip olduğumuzu, tamamını halkımızın teveccühü ile almak istediğimizi bir kez daha ifade etmek istiyorum. Belediye meclis üyeliğine müracaat edenler var. Bizim teklif götüreceklerimiz var. Şu an şekillenmiş değil. Bunu belirlerken öncelikle liyakat esasına son derece özen ve hassasiyet göstereceğiz. Bölgesel dağılıma son derece hassasiyet göstereceğiz. Partimizin temel ilke ve politikalarını benimseyen arkadaşlarımızın olmasına hassasiyet göstereceğiz. Herkes listeye baktığınızda 18 Şubat akşamı emin olun, “çok güzel bir liste olmuş” cümlesini duyacaksınız. “ Diye, cevapladı.

Belediye Başkan adayı Ahmet ÇAMYAR’ a bu günlerde yanında gördüğümüz ve kimilerince merak edilen belde belediye başkanlarını değerlendirecek misiniz? Sorusunu da sordum:

“Bu belediye başkanlarımız tecrübeli kardeşlerimizdir arkadaşlarımızdır. Hem aday adayı olarak müracaat eden belediye başkan aday adaylarımızı, hem de, hali hazırda ki belediye başkanlarımızı, hem Büyükşehir’in değişik birimlerinde, hem de ilçemizin belediye meclis üyeliklerinde “evet” değerlendirmeyi düşünürüz. Kuracak olduğumuz komisyonla gerekli çalışmaları yürütüp vakti geldiğinde bu isimleri kamuoyu ile paylaşacağız. Kendi bölgelerinde başarılı olmuş olan isimler yine o bölgelerden hizmete devam etmek istiyorlar ise, oradaki halkın taleplerini biz dikkate alacağız. Aynı şekilde bizim 85 mahallemiz oluyor. Bu mahalleleri temsil eden değişik bölgesel bazda belediye meclis üyelerimiz olacak.”

Açıklamasını yaptı.

Ahmet ÇAMYAR özgüveni yüksek şekilde yola çıktı.

Şimdi kimilerince gözler, mevcut Belediye Başkanı Ahmet ARPACIOĞLU’ nda…

O boş durmaz” diyor yakınları…

Ne anlamda!

Göreceğiz!Bu Haber 998 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI