Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
11 Nisan 2014 Pazar
İSMAİL SARI
Yeraltı Zenginliklerimizden Kaplıcalar

Yüce Allah (c.c.) kainatı kusursuz düzene koymuş. Bütün varlıkları yarattıktan sonra kainatın en üstün yaratığı olarak da insanı var etmiştir.  Varlıkların büyük çoğunluğu insana hizmet için yaratılmış, insan ise Rabbini (düzene koyan, tanzim eden, terbiye eden demektir) tanımak için var edilmiştir. Çünkü şöyle buyurur Cenab-ı Hak (c.c.) “ Gizli bir hazine idim, bilinmek istedim ve insanı yarattım.”

Değerli okuyucularımız,

Gerçekten, biz insanlar için o kadar çok güzellikler yaratılmış ki büyük çoğunluğunu bilmiyoruz, farkında değiliz. Yer altı zenginliklerimizden birisi olan kaplıcalarımız da bunların en önemlilerinden sayılır, bana göre. Birçok insanımız için bunlar belki hiçbir değer ifade etmez.  Anadolumuzun çeşitli yerlerinde, püfür püfür duman saçarak ve fokur fokur kaynayarak boşa akan kaynar sularımızın sayısı daha yakın zamana kadar çok fazla idi.  Geçenlerde bir televizyon kanalında seyrettim; Doğu Anadolumuzun bir yerinde, arazide kendi haline akıp giden kaplıcada insanlar atları yıkıyorlardı. Bu bir örnek.  Bir becerikli kameraman çekim yapmışta ekrana yansıtmış. Bilmediğimiz, görmediğimiz, ekranlara yansımayan ve ziyan olup giden daha nice değerlerimiz vardır.

Gazlıgöl Sefa Termal’den selamlar!...

Değerli dostlar, ben şu anda Afyonkarahisar ilimizin Gazlıgöl beldesinde bulunan Sefa Termal dinlenme tesislerinde kaplıca nimetinden faydalanmak üzere on günlük bir tatil fırsatını değerlendiriyorum. Buradaki Allah’ın güzellikleri Müslümanlara layık. Allah inancı olan insanlar, bu nimetleri görmeli, tatmalı ve faydalanmalıdır diye düşünüyorum. Bölge insanı için Cenab-ı Hakk’ın sunduğu büyük bir zenginliktir. Bütün insanlarımız için de sağlık kaynağı ve dinlenme yerlerimizin en güzellerinden biridir. Özellikle Sefa Termal tesislerinde bütün incelikler düşünülmüş, dinlenme ve sağlık sunma yönüyle hiçbir teferruattan kaçınılmamıştır. Ben de bu güzellikleri, “ Kendi nefsi için istediğini din kardeşi için de istemedikçe tam iman etmiş olunamaz “ kuralı uyarınca siz dostlarımıza tavsiye etmeyi uygun gördüm.

Saygı, sevgi ve selamlarımla…

 Bu Haber 755 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI