Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
28 Haziran 2014 Pazar
MİSAFİR KALEM
Ünye Müftü Vekili Şube Müdürü Yaşar Arslan / 11 Ayın Sultanı Ramazan

Bizleri 11 ayın sultanı Ramazan-ı şerife kavuşturan Rabbimize sonsuz ham ediyoruz. Alemlere rahmet olarak gönderilen efendimiz (as)’e onun âline ve ashabına gökteki yıldızlar sayısınca salat ve selam olsun.

Diyanet İşleri Başkanlığımızca her yıl Ramazan ayı teması belirlenmektedir. Başkanlığımızın bu yılki Ramazan ayı teması “Hiç kimse kimsesiz kalmasın. Bu Ramazan ve her zaman” olarak belirlenmiştir.

Bu konu kapsamında Ramazan ayı boyunca vaazlarımız olacak, toplumda yalnız olarak yaşayan insanlara sahip çıkılarak, onlarla iletişim kurulacaktır. “Hiç kimse kimsesiz kalmasın” başlığı altında “Modern yalnızlık, mülteciler, yetimle sokak çocukları ve yaşlılar konuları ele alınacaktır.

Ramazan ayı boyunca Merkez Büyük Cami’nde her gün öğlen namazı ve teravih namazı öncesi vaazlar yapılacaktır. Başta Merkez Büyük Cami olmak üzere camilerimizde mukabeleler okunmaya devam edilecektir.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Saray Camii’nde hatimle teravih namazı uygulamasına devam edilecektir.

Yine belde ve köylerimizde yapılacak olan iftar programlarına Müftülük olarak katılma gayreti içerisinde olacağız inşallah.

Bu yıl Ramazan ayının Yaz Kuran kurslarıyla birlikte aynı döneme tevafuk etmesi, bizler için ayrı bir mutluluk tablosu. Kuran ayı olan Ramazan ayında camilerimiz, Kuran okuyan öğrencilerimiz nidalarıyla coşacak.

Suya hasret kalmış çorak toprakların yağmura ihtiyacı ne kadar varsa, bugün insanlığın Ramazan ayının rahmet iklimine o kadar ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.

Ramazan paylaşma ayıdır. Hanelerimizi ve gönüllerimizi oruç tutan veya tutmayan herkese açmalıyız.

Ramazandaki iftar sofralarını israf sofralarına dönüştürmeyelim.

Ramazan’a 11 ayın sultanı geliyor diyoruz ya, öyleyse Ramazanı sultanlar gibi karşılayalım, sultanlar gibi yaşayalım.

Biz oruç tutarken, oruçlarımızın da bizi tutması bilinciyle oruç tutalım.

11 aylık yoldan gelen misafirimizi uğurlarken o bizden biz de ondan razı olacak şekilde 11 ayın sultanına 1 ay boyunca ikramda bulunalım. İkramımız Kuran olsun, oruç olsun, namaz olsun, sadaklarımız ve zekatlarımız olsun ve bu misafir gittiği yerleri bizim 1 ay boyunca yaptığımız ikramları anlatsın inşallah.

Ramazan ayının biladı İslam’a, ülkemize, milletimize, barış, huzur, adalet, şefkat, merhamet getirmesini, kaybetmekte olduğumuz kardeşlik rüzgarını Ramazan ayının bizlere yeniden getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum.

Bütün kardeşlerime hayırlı Ramazanlar…

 

 

 Bu Haber 764 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI