Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
22 Aralık 2014 Pazar
ZATİ ÜRER
Merhaba

1953 Ünye doğumluyum.  1971’e kadar da Ünye’de yaşadım ve eğitim gördüm. Bu tarihte Samsun19 Mayıs Lisesi’ne naklimi aldırdım. 1974 Trabzon Fatih, 1977 Samsun Eğitim Enstitüsü eğitimi ardından 1978 mayısında öğretmenliğe başladım. Bu tarihten sonra 2001 yılı sonuna kadar meslek hayatım hep Samsun’da geçti. 1991’de de Anadolu Üniversitesinde lisansımı bitirdim. Araştırma ve yazma çalışmalarımla verdiğim eserler yurt içi ve dışında yayınlandı.

2002’de Ankara’ya taşındım. Çünkü emekli olmuştum ve Gazi Üniversitesi Vakfı Özel Okulları elaman arıyordu. Başvurdum ve seçildim. Burada kısa süren Türkçe-edebiyat öğretmenliğimin ardından Türkçe-Edebiyat Bölüm Başkanlığı ve Kurumun yayın organı MAVİ KUŞ Dergisi’nin yönetmenliğine getirildim. Buradaki görevim aynı zamanda üniversitelerimizin akademisyenleriyle öğretmenler arasında iletişim koordinasyonunu sağlamaktı. Eğitim bilimi ve kültür yayını dergimiz Millî Eğitim Bakanlığı sitesi aracılığıyla bütün ülkeye ulaşıyordu. Akademik araştırmaların öğretmenlere ulaştırılmasını sağladım on yıl boyunca. İletişim halinde olduğum birçok akademisyen dostumla bir gönül birliği de kurmuştuk.

2012’de buradan da kendi arzumla emekli olunca gönül dostlarımla iş birliğimiz kesilmedi. Bunu daha da ileriye götürmek için gözlem, deney, araştırma ve incelemelerimi bir proje haline getirdim ve birçok akademisyen ve öğretmen arkadaşımla paylaştım. Bu paylaşım 1500 kişinin imzalarıyla gönül verdiği Emek ve Eğitimle Demokrasi Platformu kurulmasıyla sonuçlandı. Fikir ve gönül birliğimizi ülkemizin her yanına ulaştırma çabası içinde olacağız. Birikimimizden kim yararlanmak isterse hizmet vereceğiz. Düşüncemizin özü şu: Demokrasi, emek ve eğitimle gelişir diyoruz. Çözüm göstermeden eleştirme alışkanlığından kaynaklı kısır çekişmelere yol açan  “dedim, dedin, dedi”  söylemlerinden kurtulmalıyız. Ülkemiz eğitim sistemini kafalara gereksiz bilgi yığmak yerine, iş öğretici hale getirmeliyiz. Her vatandaşın sağlık sistemi içinde sigortalı olmasını ve güvenliğini sağlamak, eğitimle iş bilir yaptığımız bütün vatandaşlarımızı işe yerleştirmek zorundayız. Bu devletin aslî görevidir. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın demek yerine bunun gereğini yapmalı diyoruz.

Kısaca EDEP diyoruz, EDEP! Çözümsüz eleştiriye son, çatışmaya-kavgaya son (!)

Ünye’nin çocuğu olarak bundan böyle lütfeder okursanız ÜNYE KENT Gazetesi’nde sizlerleyim. Edebimle Ünye’ye hizmetin özü, istikrarı sürdürebilmenin gücü diyerek birliğimizin, dirliğimizin ve buna bağlı gelişme, kalkınma davamızın yolunda haberdar olduğum sorunlar hakkında araştırmalar yapmak, çözümler arz etmek istiyorum. Benimle iletişim halinde olmak isteyen her hemşerime telefonum, e-postam, facebook ve twitter adreslerim her zaman açık, her derdi dinlemeye hazırım.

  Derin sevgi, muhabbet ve saygılarımla…

 Bu Haber 799 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI