Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
22 Aralık 2014 Pazar
ZATİ ÜRER
Hizmette Birlik Anlayışı ve İstikrar

İnsan eğitiminde en önemli etkinlik,  güzellikler ortaya koymak, güzelliklerin bulunduğu ortamlar oluşmaktır. Böylece huzur, dayanışma ruhu gelişiyor; insanlar    iş yapma ve  üretme gücü kazanıyor; iyiyi, güzeli, doğruyu göre göre çirkinliklerden ve çatışmalardan uzaklaşıyor.

Gazetemiz Ünye Kent, üç  güzel haber verdi yine:

Birincisi Ordu’da yaptığımız öğretmen eğitimi etkinliğimize güç ve destek vermesiyle yakından tanıma imkânı bulduğumuz Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu’ nun  yeni söz ve uygulamaları. Sayın Balkanlıoğlu, Ünye Belediye Başkanı Sayın Ahmet Çamyar’a, “Ünye’de korunması gereken tarihi varlıklarımız ve kültürel mirasımızın oldukça fazla olduğunu belirterek tarihî eserlerin restore edilmesi, turizmin hizmetine açılması için gereken desteği vereceği” sözünü vermiş.

Ayrıca Ordu’yu daha iyi tanıtmak amacıyla gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamında ulusal televizyon kanallarında yayınlanan üç ayrı program ekibini Ordu’ya davet etmiş. Bu kapsamda TRT, Kanal 7 ve Show TV Ordu’da program çekimleri yapacakmış. Ne kadar güzel! Sayın Çamyar’ı girişiminden, Sayın Valimizi de olumlu taleplere yakın ilgisinden dolayı kutluyorum. Güzellik üretirken güzellikler içinde kalsınlar inşallah!

Bu etkinliklere ilaveten doğal güzellikleri dillere destan ilimizin turizm ve ekonomisine katkı için seyirci potansiyeli olabilecek bir hikâyemizi filme çekmek üzere girişimde bulunmayı da öneriyorum. Sayın Ertuğrul Günay’ın Bakanlığı döneminde yaptığımız girişimlere cevap alamamıştık. Şimdi yapabilir miyiz bilmiyorum, Sayın Valimiz destek olursa aynı girişimleri başlatmaya hazırım. Hekimoğlu, Umutlar Tükenince, Vebal gibi ilgi çekici yöre hikâyelerimiz var. İçerik ve edebî güçlerini  Türk Tarih Kurumu eski Başkanı Sayın Prof. Dr. Bahattin Yediyıldız’ın önerisiyle araştırmış, incelemiştim.

İkinci güzel haber, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Enver Yılmaz, Başbakan Yardımcısı Sayın Numan Kurtulmuş’u Ankara’da ziyaret etmiş. Ak Parti Ünye Kongresi’nin ertelenmesi ardından sanki iki değerin birbirine karşı olduğu dedikosu yayılmaya çalışılıyor, çatışma var gösterilmek isteniyordu fısıltılarla. O yüzden bir araya gelmeleri son derece isabetli oldu, birlik mesajı yansıdı kamuoyuna. Ne kadar güzel! Herkes bilmeli ki çatışmanın galibi yoktur, hizmette birlik anlayışını geliştirmeliyiz. İki değerimizi de kutluyorum. Onlar da huzur, mutluluk ve güzellikler içinde kalsınlar inşallah!

 Üçüncü öğrendiğim haber de Ünye Ticaret Borsası (ÜTB) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, beklediği paranın üç mislini almış Genel Merkezinden, ne kadar güzel! Onu da Sayın Genel Başkanı Hisarcıklıoğlu’nu da kutluyor; hizmette birlikle  el ele ve daima ileriye diyorum. Ünyeli huzur, hizmet, istikrar istiyor, memleketin her yanı da öyle. Ne mutlu hizmet, istikrar ve uzlaşmaya sahip çıkana!

Not: "Şura yazımızda 19 yerine  9 yazılmıştır, düzeltiriz" Bu Haber 771 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI