Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
29 Haziran 2015 Pazar
MİSAFİR KALEM
Hulusi Ahmet Fidan / ANADOLU MÜFETTİŞİNİN ON ALTI NUMARALI TEBLİĞİ

Asr'a yemin ederim ki insanlık hüsrandadır. Ancak;  -İman edenler,  -Salih amel işleyenler,  -Hak'kı tavsiye edenler, -Sabrı tavsiye edenler Müstesna

 

-Asr Suresi-

 

 

-Hepiniz topluca Allah'ın ipine (Kur'an'a) sımsıkı sarılın, parçalanmayın, Allah'ın size olan nimetini hatırlayın. Hani siz birbirinize düşman idiniz de, o kalplerinizi birleştirdi. Ve o'nun nimetiyle siz kardeş oldunuz. Ve siz ateş çukurunun kenarında idiniz de, o sizi kurtardı. Allah doğru yola gelesiniz diye ayetlerini işte böyle açıklar (Al-i İmran suresi, ayet 103)

-Sizden hayra çağıran, iyiliği emreden, kötülükten yasaklayan bir cemaat olsun. İşte kurtuluşa erenler onların ta kendisidir. (Al-i İmran suresi, ayet 104) -Kendilerine apaçık belgeler geldikten sonra, ayrılığa düşen ve parçalananlar gibi olmayın. En büyük azap işte onlaradır. (Ali-i İmran suresi, ayet 105)    -Allah'a ve Rasülüne itaat ediniz. Birbirinizle çekişmeyiniz. Yoksa korkuya kapılırsınız ve kuvvetiniz gider. Sabrediniz; şüphesiz Allah sabredenlerle beraberdir. (Enfal suresi, ayet 46)

 

 Bu Haber 1108 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI