Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
20 Ekim 2015 Pazar
Prof. Dr. OSMAN ECEVİT
Kanibalimz

Ankara’daki katliam ile ilgili ilk bilgileri, İspanya (Barcelona)’da öğrendim. Bu katliamın nasıl gerçekleştiği üzerinde fazla bilgi edinememekle birlikte, 95 kişinin öldüğü bilgisi ise, katliamın büyüklüğü hakkında bilgi veriyordu. Allah’tan ölenlere rahmet diliyorum. Uzun zamandır, Ülkemizdeki ayrılıkçı grupların cirit atmaları böyle olayların habercisi olarak ortaya çıkmıştır. İhmaller zinciri, ciddiyetsizlik durumu ile bunlar gerçekleşmiştir. Bir husus üzerinde durmak gerekir ise, terör, terördür; terörist de teröristtir ve mutlaka kontrol edilmesi ve gereken önlemlerin alınması gereği vardır. İyi veya kötü terörist diye bir şey yoktur, hepsi kötüdür, zararlıdır ve köklerinin kazınması gerekir. Ülkemizin içinde bulunduğu çalkantı böyle gurupların ekmeğine yağ sürmektedir. Terörizm, bir kanibalizm’dir. Her ne kadar kanibalizm, kelime anlamına yamyamlık adı verilmekle birlikte; bana göre etini yemediğin halde masum insanları öldürmek de bir nevi kanibalizm’dir. Sebebini ise, delilik veya sosyal sapıklık veya sosyal şizofreni olarak da isimlendirilebilir. İşte, IŞİD’in yaptığı da budur. Genç insanların beyinlerini yıkayarak, kendinden olmayanları kâfir olarak vasıflandırıp, ölümlerine ferman çıkarmak, sözde cihat yapmaktır.  Elbette, IŞİD bunun içinde militanlarına mükâfat olarak cenneti vadetmektedir. Bu şekildeki beyinleri yıkanmış olanların yapmayacağı bir şey yoktur.

İslamiyet sevgi dinidir ve onun merkezinde Allah sevgisi ve onunla birlikte, insan sevgisi vardır. Yalnız, bazı sapkınların elinde ne hale geldiğini düşünmek bile insanın kanını dondurmaktadır. İslam’daki cihat kelimesinin ne anlama geldiğinden bile haberleri yoktur. Yalnız, tarihin sayfaları aralandığı zaman bu tip sapkınlıklar, sadece İslam’da değil bütün dinlerde olduğu görülecektir. Bu durum, her zaman, ilanihaye yaşanacak öbür dünyadan bahsedilmekle birlikte; kimilerinin doyumsuz dünya nimetlerine olan tamahlarından kaynaklanmaktadır. Orta Doğu’yu katıp karıştıran, haçlı seferlerinin bile, dini anlayış için yapılmadığı gerçeği ortadadır. Her şey zenginleşmek, daha zenginleşmek ve sarsılan kilise otoritesini ortaya koyabilmek için, sun’i olarak düşman yaratmaktan geçmektedir. Onun için de Vatikan Dünyanın en küçük devleti, ama en zengin devleti olarak ortaya çıkmaktadır.  Dünyadaki 2 milyar civarındaki Katolik’i sömürerek hükümranlığını sürdürmektedir. Manevi değerler, bu faaliyetlerin neresinde olduğunu anlamak da pek mümkün değildir.

Sevilla, Granada, Elhamra Sarayı, Toledo ve Cordoba (Kurtuba)’yı gezerken, o haşmetli Endülüs’ten geriye ne kaldığını hep düşündüm. Bir milyondan fazla kitabı Kurtuba meydanında yakan Katoliklerdir. Halbuki, Avrupa’daki Rönesans ve Reformu tetikleyen, fikir babası Endülüs’tür ve Kurtuba’da din ayrımı yapılmadan; Müslüman, Hıristiyan ve Musevi bilim adamlarının beraberce çalışmışlardır. Endülüs’ün ortadan kalkmasını sebebi Katolikler değil, Müslümanlığı yanlış uygulayarak, tolerans ve sevginin yok oluşu bu sonu hazırlamıştır.

Terör ile ilgili makalelerimde hep üzerinde durduğum gibi, terör gücünü ayrımcılıktan almakta ve sapık ideolojilerini ortaya koymaktadır. “Tüm yaratılanları severiz, yaratandan ötürü” sözünün nerede kaldığını bir düşününüz. Kendileri ile birlikte, 100 den fazla masum canı alacak şekildeki kıyıma karar veren düşünceyi, insan düşüncesi ile izah etmeğe imkân yoktur.  Allah’tan bu katliama kurban gidenlere rahmet diliyorum. Terörü bir kere daha lanetliyorum. Allah böyle katliamları Ülkemize bir daha göstermesin. Saygılarımla. Bu Haber 939 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI