Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
8 Ocak 2016 Pazar
MİSAFİR KALEM
Aydın Altun Akkuş ilçe Müftülüğü (V.H.K.İ.) / Şehidim Sen Üşüdün… Hiç ısınmadın ki zaten!

Şehidim sen bu dünyada hiç ısınmadın! Doğarken üşüdün, doğdun kundaklara sarıldın ısınamadın, üşüdün… Anan kucağına aldı, bağrına bastı; sımsıkı sarıldı, ‘oğlum üşümesin’ dedi, yine üşüdün. Yürüdün, oynarken üşüdün. Büyüdün, delikanlı oldun, evlendin, yuva kurdun yine ısınamadın üşüdün Şehidim…

Vatan dedin, bayrak dedin, din-iman dedin, yola çıktın… Eşini, daha doğmamış bebeğini kardeşlerine emanet edip soğuk kış gününde kutsal göreve gittin. Ana yüreği dayanamadı bu kış günü bu soğukta, bu ayazda üşürsün diye: 

- Gitme oğul, dedi.

- Birkaç gün izin al, dedi

Sen:

- Olmaz ana, yatarken maaş alamam, ekmeğim helal olsun, dedin. 

Durmadın gittin, soğuk kış gecelerinde görev başında üşüdün ısınamadın şehidim. 

Giderken ‘anamın ayağı üşümesin’ diye çoraplarını çıkarıp anana bıraktın. Anan giymedi, ‘oğlum geldiğinde üşümesin’ dedi, sen geldiğinde giyer diye düşündü. Sen gelmedin, bir daha da hiç gelmeyeceksin şehidim. Anan şimdi senden kalan son hatıra çoraplarını eline almış, senin ten kokun var diye, senin yerine çoraplarını bağrına basıyor şehidim. 

Anan anamızdır, doğmamış yavrun kardeşimizdir. Sen üzülme şehidim, emanetin emin ellerde… Bu millet ona sahip çıkacaktır.

Şehidim sen bu dünyada üşüdün, hiç ısınmadın. Bizler dayalı döşeli evlerde otururken sen mevzide nöbet tutuyordun. Bizler sıcacık evlerde uyurken, sen karın kışın içerisinde düşmana karşı göğsünü siper ediyordun. 

Şehidim sen bu dünyada hep üşüdün, ısınmadın. Son yolculuğun da soğuk oldu. Karın buzun içerisinde ahirete göçtün. Üşüdün şehidim. Bu dünyada rahat bir evin olmadı, sen hiç ısınmadın şehidim. 

Şimdi evin Cennet oldu şehidim.

Şehidim, Peygamber kucağını açmış seni bekler. Rabbim cennet kapılarını sana açmış, hangisinden istersen içerisine girmeni ister. Cennet evin, seni bekler. Hangi kapıdan istersen gir cennetteki evine…

Anam ‘oğlum üşür’ diye sen de üzülme. Cennet soğuk değil, oğlun bir daha üşümeyecek. Anam, şehit oğlun Nuh, yalnız değil, şehit kardeşleriyle beraber. O şimdi Peygamber kucağında. Peygamber kucağı da ana kucağı gibi sıcaktır anam, sen üzülme oğlun emin ellerde. 

Şehidim mekanın cennet olsun. Şehidim sen şahadet şerbetini içeli ben sıcak evimde ısınamıyorum, şimdi ben de üşüyorum, bu acı haberden sonra geceleri uyuyamıyorum, seni kurşun yaraladı; beni ise vicdan! Ben de yürüyen bir ölüyüm şimdi şehidim. Vicdan yaram büyük, lakin elimden bir şey gelmiyor. Silahını bana verseler senin bıraktığın yerden ben devam etsem, vermezler. İki gözüm bir çeşme akar. Yüreğim kan ağlar. Acımı dindirmek için kalemlere sarıldım, duygularımı dile getirmeye çalıştım; fakat nafile. Buna benim lisanım yetmiyor bağışla beni şehidim. Millet ağlar, dağ-taş ağlar, sema ağlar, acın büyüktür şehidim. Aydın ağlar, ülkem ağlar sen ve senin gibi vatan uğruna şehit olan ana kuzularımız için…Bu Haber 538 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI