Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
15 Ocak 2016 Pazar
İSMAİL SARI
Azrail İle Dans

Geçen hafta Perşembe günü (07 Ocak 2016), basit bir soğuk algınlığından öksürdüğüm için aile hekimine gittim. Muayeneden sora bir şurup bir de hap verdi. Akşam evde şurubu kullandım. Beş-on dakikanın içinde şurup beni hasta etti. Göğsüme otuz kilo yük oturdu. Kalbime dokunduğunu fark ederek hemen Çakırtepe Hastanesi Acil servisine gittim.

 

            Bir bayan doktor muayene ettikten sonra kalp grafiği çektirdi. Kalbin iyi sonuç vermediğini görünce üç-dört defa grafiği tekrarlattı. Sonuçların kötü çıkması nedeniyle bir panik başladı ki, sorma. Bizde ayrı panik, personelde ayrı panik, bir koşuşturma başladı. Aralarda birbirlerine “Hasta gidiyor, çabuk olun!” diyorlar. Bayan doktor bana; “Durumun iyi değil, seni Anjiyo yapılan bir hastaneye göndermek zorundayım” dedi. Telefonla irtibat kurdu ve Ordu Medikalpark Hastanesine göndermek üzere işlemler tamamlandı ve Ambulansa bindirildim. Bilincim açık olduğu için konuşuyorum, okuyorum. Ancak, heyecan, panik son safhada.

 

            Ünye’den vedalaşarak yola çıktık. Ambulans, sanki uçuyor. Yanımdaki sağlık personeli ile sohbet ediyoruz. Adını soruyorum; ya Lokman, ya da Numan adını net olarak hatırlayamadığım sağlıkçıdan özür diler, kendisine çok teşekkür ederim. Ayrıca, benimle ilgilenen, başta Doktor Hanım olmak üzere bütün personele sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

 

            Sanki uçarak Ordu Medikalpark Hastanesine vardık. Orada benden önce Hastane kapısına kadar gelme kadirşinaslığını gösteren yeğenim, Oski Destek Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Mehmet Sarı ve eşine, oğlum Mecid’in eczacı arkadaşı ve Güler Eczanesi’nin sahibi Eczacı Kürşat Güler Bey’e en samimi şükranlarımı sunuyorum.

 

            Medikalpark’ın sağlık ekibine teslim oldum. Bir tarama da onlar yaptıktan sonra panik tekrar başladı. Hemen Anjiyo salonuna götürüldüm; apar-topar Anjiyo.

 

            Anjiyo ekibi harıl harıl çalışıyor. Kendi aralarında konuşuyorlar: “Burada bir şey yok..” Biraz daha tarama yapıyorlar; “Burada da bir şey yok…” Derken Anjiyo bitti ve Dr. Sayın Turgay Burucu ve Hemşire Elif Kuralay, Selahattin Aktaş, Özcan Özkan ve diğer personeli ile birlikte tüm Koroner Yoğun Bakım Ekibine sonsuz şükranlarımı sunarken; “Kalbinde ve damarlarında herhangi bir sorun yok, alerjik bir kalp spazmına maruz kalmışsınız” diyerek beni rahatlatan Dr. Turgay Bey’e özellikli bir saygımı ve teşekkürümü sunuyorum. Bir gece yoğun bakımda kaldıktan sonra taburcu oldum. Yaklaşık olarak on saat, “Azraille Dans” ettik.

 

            Yazımın başlığı, belki bazı okurlarıma ters gelebilir. Benim yazı başlıklarımdan gıcık olanlar oluyor. Ancak Ben, yazı başlıklarımı bilinçli ve maksatlı kullanıyorum. Niçin?

 

            Şu Nedenlerle:

1-    Okuyucunun dikkatini çekmek ve yazımı okuma eğilimini arttırmak.

2-    Yazının başlığı, çoğu zaman o yazı ile verilmek istenen Ana fikrin özeti gibidir.

3-    Bu yazımın başlığında adı geçen AZRAİL; korkunç yaratık, can almak için insan kovalayan en büyük düşman gibi bilinir ve adı duyulunca ürperilir. Bu düşünceler çok yanlıştır. Azrail görevini yapan bir yaratıktır. Kimse ile bir problemi yoktur. Sadece Allah’ın kendisine verdiği görevi yapar. Kendisine bu görev verilince itiraz etmiş. Cenab-ı Hak, Azraile demiş ki, “Ben, insanların ölümüne öyle bahaneler yaratırım ki, seni kimse suçlamaz. “Kalp krizinden gitti, trafik kazasından öldü …” gibi

4-    Gene bu yazımla, ölüm  olayının bir gerçeklik olduğunu , korkmaktan ziyade hazırlıklı olunması gerektiğini vurgulamak için, Azraille biraz dans ettik, vakti gelmediği için benim canımı almadığını vurgulamak istedim. Kur’an’ın kesin hükmü; “Her canlı ölümü tadacaktır…”

 

Saygı, sevgi ve selamlarımla…Bu Haber 565 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI