Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
9 Şubat 2016 Pazar
HAKAN KORKMAZ
Gündeme dair. Kısa Kısa!!!

Gördük ki; Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver YILMAZ Ünye’de ki teleferik meselesinden oldukça rahatsız olmuş.

Bunu Musa Bey ile yaptığımız “HAFTANIN YORUMU” Programında kullandığı cümlelerden anlıyoruz!

Teleferik maliyet olarak 12 milyonu bulan bir yatırım” diyen Başkan YILMAZ  “Bunu yüksek sesle medya huzurunda tartışabiliyorum ben” ifadesini kullanarak “12 milyonluk bir yatırımı yapacaksanız. Yaptığınız iş kamuoyu nazarında yeterince takdir görmeyecek. Ben bunu o zaman kendime sormaz mıyım niye yapıyorum diye?” İfadesini kullanıyor.

Biz ise turizme faydalı olacağından hareketle “Teleferik yapılmalı.”

Diyoruz!

Başkan YILMAZ “Ünye'ye yönelik teleferik yapmayalım diye bir düşüncemiz yok. Biz her şeyi sorarak yapıyoruz. Bunu Ordu’da da yapıyorum. Her yerde de yapıyorum. Bu işin Ticaret Odası, Muhtarlar Derneği, Basın Yayın Organları, Gazeteciler Cemiyeti, Sivil Toplum Örgütleri var. Teleferiği istiyoruz denilebileceği gibi istemiyoruz da denilebilir.” Cevabıyla, anlıyorum ki bir kamuoyu oluşmasını ve teleferik yapılması yönünde “ortak bir çağrının olmasının” doğru olacağını hissettiriyor.

Başkan YILMAZ konuşmasında eleştiri de yapıyor:

Ünye’de teleferik konusunda aksi bir propaganda ve şiddetin dozunu kaçıran arkadaşlarımız var. Ben okumadım ama bana söylediler. Bir arkadaş olumsuz eleştirilerde bulunmuş. İsim vermek istemiyorum. Yapılan eleştiri çok yakışıksız ve nezaketsiz olmuş. Şık düşmemiş. Bırakın Ünye’yi herhangi bir yer ile ilgili bu türlü bir tarif yaparsam küçük adamım, ucuz adamımdır doğru olmaz. Bunu ben Ünye’ye nasıl yakıştırırım? Ünye Ordu’da ki örnek ilçemizdir. O arkadaşın yazdığı O sıfatı ben yakıştıramam, O arkadaştan bu beyanı sebebiyle Ünyelilerden özür yazısını da bekliyorum. Benim bu sözleri hangi niyetle söylediğim belliyken bunlar beni üzüyor.” Açıklamasıyla, adeta içini dökerek samimi açıklamalar yapmasını ve çoğunluk tarafından isteniyorsa teleferiğin yapılabileceğini belirtmesini bir gelişme olarak duyurmak istiyorum.

Ve…

 İşte Ünye gündemi…

SORUYORSUNUZ:

Cumhuriyet Meydanı düzenlemesinde kaldırılan ve hala hayata geçemeyen “ŞEHİTLER ANITI” konusunda ne gibi çalışmalar var?

Ya da anıtla ilgili yeri ve yapımı noktasında herhangi bir düşünce var mı?

Mavi Bayrak konusunda alınan haklarımız devam ediyor mu?

Bu bayrağın dalgalanacağı yeni plajlarımız olacak mı?

Ünye karaya çıkmış tekne görünümlü balıkhaneye ne zaman kavuşacak?

Batıdan yeni bir bulvar yolu açılacak mı? Plan nedir?

Ünye Uluslararası Kültür Sanat ve Turizm Festivali bu yıl yapılacak mı?

Ünye dışından özlem gidermek açısından muhtelif yerlerde şehir kameraları görebilecek miyiz?

Ünye Havaalanı atıl durumda mı kalacak. Buraya ne düşünülüyor?

Bayramca Tepesi’ne neden bir seyir terası ya da çay bahçesi yapmıyorlar?

Sanayi Sitesi yetmiyor belli ki? Dışarıda mahallelerde kalan esnafa yönelik bir çalışma var mı?

Yetkililere iletelim….

Böylelikle içlerinden seçerek sizlerden gelen mailleri de değerlendirdim.

Eğitim ve Öğretimde ikinci yarıyılın başarılar getirmesini diliyor ve bu haftalıkta aranızdan ayrılıyorum.

Kalın sağlıcakla…Bu Haber 680 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Başlık : katledilen sahil Tarih : 19 Şubat 2016 / Pazar Üye Adı :aklıselim
bu yapının oraya yapılması gerçekten Ünyenin vizyonunu nu genişletecek mi, ünye için bir değer mi olacak. ünyede hiç arazi kalmadı mı da buraya , deniz doldurularak , kıyı kenar şeridine bu yapı yapılıyor. Ünyede hiç mi şehir planlamasndan anlayan mimar, mühendis, vb yoktur. sahili beton yığını ile doldurmak ve dönüşü olmayan bir yapı yapmak nedir Allah aşkına. Sahilde insanların en çok gezdiği, dolaştığı yere , iskele ile atatürk parkı arasına yapılması ne kadar doğru.Hadi Attaürk parkını anladık da bir balık hanenin ne iskele ile bağlantısı var , ne liman il nede şehir ile hangi akla hizmet bu proje yapılır, sahil katledilir.Ve medyada buna çanak tutarsınız, niye hiç bir şekilde leştirilmez. Bu yapının buraya yapılması doğrumu yanlış mı gündem oluşturulmaz. Tabakhane deresi için milyarlaca, tirilyonlarca kamulaştırma parası ödenirken bir balıkhane için kamulaştırma parasından kaçınılır. Ünye belediyesindeki teknik elemanlar başkanları alkışlamaktan başka ne iş yaparlar. ünyede ki mühendis ve mimar odaları ne iş yapar. teknik adamlar ne iş yapar, hukukçular ne iş yapar. yazın kokuda burada ansıl dolaşılır. sahilin silüeti ne olur.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI