Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
19 Şubat 2016 Pazar
İSMAİL SARI
Ünye’ye Teleferik ve Şeyh Yunus Tepesi

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Enver YILMAZ Ünye’lilere teleferik yapma sözü verdi. Sözüne sadık birisi olarak tanıdığım için “acaba?” demeden, yapılacağına kesin inanıyorum, inşâallah. Ancak, önemli gördüğüm bir noktayı gündeme getirmek isterim ki, o da şudur: Teleferik, halkın gözünde önemli bir eğlence ve eğlenerek ulaşım aracıdır. Çoluk-çocuk birlikte bir teleferik yolculuğu yaparak bir süre onu aile toplantılarında gündem konusu yapmak suretiyle ballandıra ballandıra anlatmak bu yöre insanının günlük özlemlerindendir. Çünkü, Ordu merkezdeki teleferiğe aile boyu özel olarak binmek için giden çok sayıda aile bilirim. Halkın beklentisi, sabırsızlık noktasına doğru tırmanıyor.

İkinci Önerim:

Ünye Teleferiğinin güzergâhı konusunda kesinleşmiş bir kararın olduğunu duymadım. Bazı fikirlerin olduğunu duydum ama kesin bir karar duymadığım için GÜZERGÂH konusunda haddim olmayarak bir teklifim var. Geçtiğimiz Cuma günü (12 Şubat 2016) birkaç arkadaşımla birlikte Cuma namazına Şeyh Yunus camiine gittik. Şeyh Yunus’a ilk defa giden arkadaşlarımız da vardı. Namazdan sonra, Türbeyi ziyaret ettik, etrafı gezerek “ALICI GÖZÜYLE” oradan aşağıya Ünye’nin güzelliğini seyrettik. Gerçekten “DOĞA HARİKASI”.

Arkadaşlarımla birlikte şunu dedik: Ünye’de teleferik yapılacak öncelikli “Turizm Mekânı” ŞEYH YUNUS Tepesidir. Din Turizmi konusunda Yaz-Kış her gün aktif halde. Yöresel turizm merkezi olarak çok cazip. Teleferik buraya yapılırsa çok daha cazip hale geleceği konusunda hiç tereddüt yoktur.

Arkadaşlarımla birlikte Teleferik için güzergâh olarak Otogar-Şeyh Yunus Tepesi çok sağlıklı bir güzergâh olarak düşünülmektedir. Elbet ki bizimki bir öneridir. Ünye dışından gelecekler için de otogar, ulaşım yönüyle münasip olur diye düşünüyorum.

Ayrıca;

Şeyh Yunus Tepesinde Belediyemizin, yanılmıyorsam on dönüme yakın, bir yeri vardı. Geçen gidişimde gördüm ki orası mezarlığa dönüştürülmüş. Belediye Meclisinde olduğum dönemde Belediye Başkanı Sayın Ahmet Arpacıoğlu’na, o arsaya güzel bir çocuk parkı yapalım; zengin donanımlı bir parka okul gezileri gibi toplu geziler düzenlenir ve önemli bir merkez oluşur demiştim. Şu anda yapılacak masrafı karşılayamayacağını söyleyerek o günler o günler için mümkün olmamıştı. Ama bugünlerde Şeyh Yunusu çok canlı ve farklı gördüm. Takdir, elbet ki yetkililerindir.

Saygı, sevgi ve selamlarımla… Bu Haber 1204 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI