Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
6 Mayıs 2016 Pazar
ZATİ ÜRER
AKILLI SİYASETÇİ

Halkın sesini duydukça ülkemdeki muhalefet yetersizliğine üzüntüm gittikçe artıyordu. Derken siyasi hikâyesiyle halkın ilgisini çeken, yerinde hareket ve konuşmalarıyla takdir toplamış Sayın Meral Akşener’i  Mavi Ceket  yazımla dikkatlere arz etmiştim. Erdemliler hareketinde de kısa süre yer almış, ancak  sonra MHP’de siyasetini sürdürmüştü. Orada da çok dikkat çekici liderlik özellikleri gösterdiğine de tanık olduk.

Sayın Akşener, köklerimizden yansıyan daha büyük bir dava ortaya koyacak umudunu filizlendiriyor gibiydi yerinde çıkışlarıyla. Akıllıca muhalefetiyle bizim olan değerlerin bütünleştiği Türk islam davasını, erdemliler hareketiyle adım adım geleceğe yürüyen adalet ve kalkınma davasıyla yoğurabilir düşüncesindeydim. 

 Türk islam davasıyla yoğrulmuş büyük milletimin tarih boyunca adalet ve kalkınma davasına hep özlemi vardı. Halkın sesinde yansıyordu  bu dava hep. Erdemliler hareketiyle başlayan bu büyük dava, büyük kalkınma hamlelerini de gerçekleştirdi, büyük dönüşümler yaptı  ve halkın teveccühünü kazandı  ancak  bu davayı daha ileri götürmek için güçlü muhalefete de ihtiyaç vardı.

Sayın Akşener içinde yoğrulduğu Türk islam davasıyla bu davayı bütünleştirerek büyük milletimin     her kesiminin de teveccühünü kazanır umudundaydım. Adalet içinde kalkınan ve destanlarımızdan yansıyan dünyaya model olabilecek Türk islam medeniyetinin ihyasına katkı yapar diyordum. Harekete Türk Mavisi ceket giyerek başlamış, ekranlarda boy göstermişti. Milletin bir ferdi olarak heyecanlandırmıştı beni. Milletime hayırlı olsun, bağrından yeni bir lider daha çıkardı demiştim.

Geçen akşam CNN Türk ekranında onunla yapılan bir söyleşiyi izleyince şaşırdım doğrusu. Sayın Akşener Gezi kalkışmasını haklı gösteren ifadeler kullanıyordu. Kulaklarıma inanamadım önce, nasıl olur bu dedim? Türk islam davasını ülkü edinmiş bir lider, nasıl olur da böyle  bir sokak hareketine    arka çıkabilir? Türk tarihi içinde sokak hareketleriyle millet yönetimine hizmet edilmesi  görüldü mü?

Buradan halkın sesinde duyduğum şu gerçeği bir kere daha tekrarlamak isterim: Adalet ve kalkınma davası, bir partinin davası  değil, milletimizin tarihî bir davasıdır. Unutulmamalıdır ki iktidara talip olanlar, adalet ve kalkınma davasını herhangi bir partiye mal etmemeli; sürekli olarak onarıma, üretime dayalı projeleri, uygulamaları ortaya koymalıdırlar. Çatışma kültürünü tetikleyici açıklamalarla oy devşirmeyi  bu millet artık tasvip etmiyor.  Milletin beklentisi adalet ve kalkınma davasına sahip çıkılması ve sürekli  iş üretilmesidir.  Akıllı siyasetçi millî meselelerde ortaya çıkan olumsuz sonuçları, terör olaylarını, sokak hareketlerini tartışma konusu yaparak  iktidarları yıpratacağını, böylece oyunu artıracağını falan düşünmemelidir. Millet bu dersi defalarca verdi!Bu Haber 396 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI