Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
19 Ağustos 2016 Pazar
İSMAİL SARI
Fındık, Gürültüye Gidiyor

Gündem FETÖ’nün; Medya kuruluşları hazır gündem buldu, herkesin konusu FETÖ. Madem ki, bu bir terör örgütü ise bu kadar bedava reklâm, nenin nesi? Terör örgütleri reklâmı severler. Televizyon ekranlarının her birinde farklı bir konusu ile FETÖ var. Bu kadar bedava reklâmı, kim sevmez.

 

Türkiye ve Türkler, düşmanı son derece çok olan bir ülke ve millet. Olup-bitenleri, yeteri kadar anlatamadığımız için ABD ve AB ülkeleri, düşmanlıklarının ilkbaharını yaşar gibi veryansın ediyorlar. FETÖ yanlılarının çoğunluğu dış ülkelere kaçtı. Birebir kendilerini tanıtıyorlar; yok bir eğitim faaliyeti imiş, yok bir sosyal çalışma örgütü imiş, yok bir kültür faaliyetinin adı imiş… falan filan. Darbe ile hiç ilgileri yokmuş. Bir hoca, darbe mi yapabilirmiş? Bizleri bugüne kadar yalan-dolan, hile-hurda, dalga-desise, rüya-hayal, mehdi-kurtarıcı gibi bir sürü münafıklığın akıl almaz renklerine girerek kaşın başına kadar getirmişler de hiç farkına varmamışız. Az kalsın gitmişti ülke, millet ve din-iman.

 

Terörle ilgili bir süre yasaklarımız var. Birisini devreye sokarak, artık bu bedava reklâmları önlemeli ve icraata bakmalıyız. Devlet kurum ve kuruluşları gerekeni yapıyorlar. “Aaaa!.. bizi de şurda şöyle kandırmışlardı da bilememiştik, şimdi farkına varıyoruz…” gibi aptallıklarımızı sayıp-dökmenin anlamı yok. En büyük kazığı yemek üzere iken kaşın başından döndük. Allah, cennetini bahşetsin bu uğurda canını seve seve verenlere. Allah razı olsun, milleti uyaran ve korkusuzca dimdik duran başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ve onlara destek olan muhalefet liderlerimizle millet vekillerimizden. Olanlar oldu. Önümüze bakmaya devam.

 

Bu arada fındık fiyatları ile ilgilenenler gürültüye geliyor ve vatandaşın emeğinin kaymağını yiyenler de, ciğer yemiş kediler gibi bıyıklarını yalıyorlar. Fındık, gürültüye gidiyor. Fındık, son derece az. Fakat, piyasada halen bıyığını yalayanların ürettiği yalanlar dolaşıyor. Neymiş; geçen seneden kalan çok fazla fındık varmış vatandaşın elinde de, fındık fiyatlarını etkileyecekmiş de yeni mahsûl ilk piyasada satılmalı imiş de falan-filan…

 

Sanıyorum geçtiğimiz pazartesi günü idi; bizim gazetede (Ünye-Kent) büyük puntolarla bir başlık: “Vatandaş Fındığını Satsın!” Ziraat Odası Başkanımız Sayın Osman Sarıkahraman’a ait bir söz ve açıklama yazısı. Başkan’a kızarak okudum. Bu başkan, vatandaşı yanıltıyor mu, yoksa bıyığını yalayanlara mı çalışıyor gibi bir sürü abuk-sabuk şeyler geçti aklımdan; benim tanıdığım Sarıkahraman’a yakışmayacağını bildiğim bir sürü sıfatlar…

 

Yazıyı okuyunca anladım ki, Sayın Başkan, geçen seneler vatandaş için yaptığı iyi niyetli “fındığınızı pazara indirmeye acele etmeyin, fiyatların düşmesine neden oluyor, fındığınızı elinizde tutun…” gibi uyarıları, fındık fiyatları düşüpte fındıklar elde kalınca Sayın Başkan “Günah Keçisi” ilân edilmiş. O da haklı olarak “Hadi fındığınızı satınız mı diyelim…” anlamında bir açıklama yapma ihtiyacı duymuş kendisini savunmak için. Fındık az, pazara indirmede acele edilmesin.

 

Sayın Okuyucularım!

 

Dost ile düşmanın birbirine karıştığı, sap ile samanın karıştırıldığı, bulanık suda balık avlayanların her gün kıvrak köşeler döndüğü, altta kalanın acımasızca üzerinden geçildiği, hiç kimsenin göz yaşına bakılmadığı bugünün dünyasında, aklımızı iyi kullanmak ve istikametimizi doğru çizmek zorunda olduğumuzu bir defa daha yaşayarak bu mel’un darbe girişiminde öğrendik. “Uydum kalabalığa” anlayışı ile yaşamanın çoktan tarihe karıştığını bir defa daha müşâhede ettik (tanık olduk). Devletin, “Denetim Görevini” daha dikkatli yapmasının gereğini ve vatandaşın da Devletin yanında yer almasının kendisi için en güvenilir dayanak olduğunun bir defa daha farkına varılmış olması, bu yaşanan olaylardan çıkarılabilecek en önemli derstir diye düşünüyorum.

 

 

   Saygı, sevgi ve selamlarımla…Bu Haber 673 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI