Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
9 Eylül 2016 Pazar
İSMAİL SARI
“Akılsız kafanın cezasını ayaklar çeker”

Bayram arefesinin (bayram öncesi anlamında kullanıyorum) yazısında, belki kurbanla veya kurban bayramı ile ilgili bir konunun işlenmesi beklenirdi. Ancak, aile ocaklarına ateşler düştü. Her ailede bir veya daha çok gönül yaraları var. Lânetli Fetönün 15 Temmuz girişimi öyle büyük yaralar açtı ki aile ocaklarına, yıllarca iyileşecek gibi değil. Bu Kurban Bayramı, sanıyorum ki Türkiye’deki Müslümanlar için en yaralı ve acılı bayram olacaktır. Çünkü içimizden vurulduk. Kendi çocuklarımız, satılmışların yanında yer alarak bize kurşun sıktılar. Bu yara, başka yara. Unutulması ve tedavisi kolay değil.

 

Yazımın başlığı, bir atasözümüz. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadesi ile “Tabanı ibadet, ortası ticaret, başı ihanet” çetesi olan Pensilvanya ekibinin başında olanların hepsi, dış ülkelere kaçmışlar. Bunlar nemenem bir çete imiş de bu millet anlayamadı; hayret ki ne hayret! İşin başında olanlar, halen uzaklardan pis pis sırıtıyorlar. Ayaklar çekiyor onların aptallıklarının çilesini. Ayaklık yapanlar da koyun sürüsü olmanın cezasını çekiyorlar. Amerikalıların gizli örgütlerinin yönetiminde olan bir adamdan, Müslüman’a hoca olamayacağını bilecek kadar basiretsiz olanlar da bu çileyi çekmeğe layıktır. Ancak, bu millete ve memlekete yazık oldu. Çok büyük ders alındı ama biraz fazlaca pahalı oldu. Beterin beteri var; buna da şükür.

 

Değerli Okuyucularım

Akıl, Allah’ın insanlara verdiği en büyük nimetlerden birisidir. Aklını kiraya vermeyip kendisi kullanmayı becerebilenlere onun rehberliği yeter. İslâm Dini, siyasetini de kendi öğretisi içinde verir. Onu bilmeyen cahil insanların İslâm’a verecekleri hiçbir katkı olmayacağı gibi, verecekleri veya verdikleri zararın sınırları da, bazen sınırları sınırsız hale getirir.

 

Fatih Sultan Mehmet, hocası Ak Şemseddin Efendiye der ki, “Hocam, sohbetlerinize katılamıyorum. İşlerim çok yoğun. Beni bağışlayın; katılacağım inşâ Allah…” Ak Şemseddin Hazretleri, öğrencisi Fatih’e “Sakın ha! Seni toplantılarda görmek istemiyorum. Senin yürüttüğün devlet işleri, bizim sohbetlerde kazandıklarımızdan çok fazladır. Devletin işlerini iyi yürüt, yetiyor!” der. İslâm’ın siyaseti budur. Herkes kendi işine bakacak ve işini bilerek yapacaktır.

 

12 Eylül 2016 Pazartesi günü Kurban Bayramı başlıyor. Bayramlarınızı tebrik ediyorum. Öncelikle milletimiz, memleketimiz ve bütün İslâm alemi için hayırlara vesile olsun. Kurban derilerinizi Türk Hava Kurumu Ünye Şubesi olarak bekliyoruz. Deriyi teslim yerimiz, geçmiş yıllarda olduğu gibi, eski şişeleme veya bir önceki itfaiyemizin bulunduğu yerdir. Bir başka anlatımla Endüstri Meslek Lisesi karşısıdır.

 

Telefonlarımız; Kurum: 323.10.42, Cep telefonlarımız: 0.537.455.16.68, 0.544.442.38.15 dir.

 

Cenab-ı Hak, keseceğiniz tüm kurbanlarınızı makbul kılsın.

 

Saygı, sevgi ve selamlarımla…  Bu Haber 420 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI