Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
4 Kasım 2016 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Enver Yılmaz ezber bozdu...

Şöyle bir soru sorarak başlamak istiyorum yazıma;

Ünye-Akkuş-Niksar yolunda gelinen son nokta nedir?

Sorunun muhatabı kim, yanıtı kimlerin vermesi gerekiyor?

Tabi ki siyasiler ve ilgili bürokratlar...

O halde sırayla bakalım, görelim ne demişler...

Siyasilerden başlayalım;

Başbakan Yardımcısı, Ordu Milletvekili Numan Kurtulmuş:Ünye-Akkuş-Niksar yolunu takip ediyoruz. Yol güzergahında proje çalışmaları sürdürülüyor. Proje çalışması biter bitmez ihalesi yapılacak. (22 Haziran 2016 tarihli Ünye Kent Konseyi'nde yaptığı açıklama.)

Ordu Milletvekili Ergün Taşçı: Ünye'den başlayacak Orta Anadolu bağlantı yolu proje çalışmalarının bitmesi bekleniyor. Hemen ihalesi yapılacak. (28 Mart 2016 Eski Ulaştırma Bakanı Habib Soluk'la yol güzergahı incelemesi sırasında)

Ordu Milletvekili Oktay Çanak: Ordu'yu bir kaç güzergahtan Orta Anadolu ve Akdeniz Bölgelerine bağlıyoruz. Bunlardan birisi de Ünye- Niksar güzergahı. Güzergah üzerindeki proje çalışmaları sürüyor. (Ünye'de Bayramlaşma programında yaptığı konuşmadan.)

Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu: Ünye-Akkuş-Niksar yolundaki çalışmaları çok iyi biliyorum. Proje bu yıl biter, 2017'de ihale ederiz. (04 Temmuz 2016 AK Parti Ünye İlçe Teşkilatı iftar programı konuşmasından.)

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar: Orta Anadolu yolu bağlantı yolu çalışmaları sürüyor. Bölge müdürümüz proje çalışmalarının devam ettiğini ve bu yıl içerisinde bitirilmesinin hesaplandığını söyledi. (21.09.2016 Ünye Basını ile düzenlediği kahvaltılı toplantıdan.)

Bürokratlara gelince;

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu: Yol güzergahında proje çalışmaları sürüyor. Güzergahta çok hassas çalışmalar yapılıyor, milim milim ilerleniyor. (25 Ekim 2016 ÜNİÇAP heyetine yaptığı açıklamadan.)

Karayolları 7. Bölge Eski Müdürü Mehmet Çetin:Ünye-Akkuş arasındaki 59 km’lik güzergahın proje çalışmaları devam ediyor. Proje çalışmaları 2015 yılında tamamlanacak olup yatırım programına alınmasının ardından ihalesi yapılacaktır. (15.04. 2015 tarihli açıklamasından.)

Karayolları 7. Bölge Müdürü Kenan Keskin: Konuyla ilgili basına yansıyan açıklaması yok.

 

Enver Yılmaz ezber bozdu...

Dikkat edilirse yukarıda açıklama yapanlar arasında Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz yok.

Niye yok?

Çünkü onun yaptığı açıklama çok farklı.

Siyasi ya da bürokrat kim açıklama yapmışsa özetle demiş ki; Yol güzergahında proje çalışmaları sürüyor.

Enver Yılmaz ise öyle demiyor.

Diyor ki; yol güzergahında proje çalışmaları bitti. Sıra projenin yatırım programına alınıp ihale edilmesine geldi.

Sn. Yılmaz'ın bunu aynen böyle söylediği ÜNİÇAP heyetiyle yaptığı toplantıda ben de vardım ve söylenenin canlı şahidiyim.

Toplantıdaki herkes bu duydukları karşısında hayrete düştü, birbirinin yüzüne baktı.

Hatta iyice emin olmak için Sn. Yılmaz'a; Başkanım bu çok önemli bir açıklama. Herkes proje devam ediyor derken siz bitti diyorsunuz. Nasıl olur? diye sorduğumda;

Aynen şöyle dedi; Projenin bitiğini kesin biliyorum.

Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz bu açıklamasıyla kendisi dışında herkesin hem fikir olduğu kocaman bir ezberi bozdu.

 

Bozdu mu gerçekten?

Bence bozdu.

Aksi ispatlanana kadar Sn. Yılmaz'ın bu son dediği bundan böyle doğrudur.

Ama çıkar birisi; buyurun bakın, işte belgesi; yol güzergahında proje çalışması bitmemiştir, derse ve Enver Yılmaz'ın ezberini bozarsa...

O zaman aksini ispatlamak Enver Yılmaz'a düşer.

Şimdi merakla Sn. Yılmaz'ın yaptığı açıklamaya gelecek tepkileri bekliyoruz.

Eğer tersi bir açıklama, ispatlama olmazsa yapılan bu açıklama doğrudur.

O durumda bundan böyle Ankara'da Başbakan Yardımcısı Sn. Numan Kurtulmuş'tan ve milletvekillerimizden yolun yatırım programına alınması talebimiz yükselecektir.

 

Not: 31 Ekim Pazartesi günü Ünye Kent Gazetesi'nin 9. yaşını kutladık. Gazeteme; bu zamana kadar olduğu gibi bundan böyle de objektif, tarafsız, düzeyli yayın hayatında başarılar diliyorum.Bu Haber 1282 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI