Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
15 Kasım 2016 Pazar
HAKAN KORKMAZ
Sayın Bakan ile toplantıdaydık! Size güzel haberlerim var.

Ak Parti İlçe teşkilatının organizasyonuyla Ünye Mustafa Rakım Kültür Sarayı’nda hafta sonu Başbakan Yardımcısı hemşerimiz Numan KURTULMUŞ ile bir araya geldik.

Biz gazetecilerin ve STK’ların katıldığı, Ünye Belediye Başkanı Ahmet ÇAMYAR’ ın geniş bilgiler verdiği toplantıda Başkan ERGÜN’ ün Ünye OSB ile ilgili çalışmaların sonucuyla ilgili verdiği sunum etkileyiciydi.

Çok samimi geçen bu toplantı her açıdan önemliydi.

Özellikle Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerinin konuları hakkında Bakan KURTULMUŞ’ a eksikleri aktarması ve Bakan Bey’in danışmanları vasıtasıyla notlar alması ve gerekli talimatları vermesi dikkatimden kaçmadı.

KURTULMUŞ’ un Ünye OSB ile ilgili artık müteşebbislere yer verilmesi noktasına gelindiğini müjdelemesi, 500 dönüm olan arazinin 1.500 dönüme çıkarılması için gerekli yazışmaların tamamlandığını anlatması alkış aldı.

Ünye Fakültesi’nin temellerini oluşturacak kampus alanında yapılaşmayı başlattıklarını, ilk etapta hükümetin destekleriyle 2 blok inşaatı başlattıklarını ve halkın desteğiyle 4 binadan oluşan yapılaşmanın kısa sürede sonuçlanacağını anlatması bizleri oldukça etkiledi.

Toplantıya sonradan katılan Başkan Enver YILMAZ’ ın fakülte yolunu Büyükşehir olarak başlattıklarını, gidişli gelişli olarak çevreyoluna bağlanan bu yolla öğrencilerin, kurulacak dolmuş hattıyla buraya taşınacaklarını anlatması keyif verdi.

Bu gibi toplantıya gerçekten ihtiyaç var.

O kadar önemli konuları konuştuk ki; Ünye Limanı Bakanlar Kurulu kararı ile artık Hükümetin öncelikli yatırımları arasına girdi.

Ünye Akkuş Niksar yolu ihalesi de tamam.

Bölünmüş yol olarak 2018 sonuna yetişecek hale getirildi.

Niksar bundan böyle 45 dakikada gidilecek bir komşu bizim için.

Tüm isteklerimizi dikkate alınmış.

Bu toplantıda özellikle Başkan ÇAMYAR ve Başkan ERGÜN’ ün Bakan ile hizmet yarışına girmeleri bana gurur verdi.

Ünye bu hafta sonu da siyasi farkını gösterdi…..

Diye!!!

Yazmak isterdim!

Ama nafile….

Okuyucularım hatırlar.

Ben zaman zaman böyle rüyalar görürüm. Gündemin sıcaklığından olsa gerek dün gecede gördüğüm bu rüyayı sizle de paylaşmak istedim.

Eminim ki bir çoğunuzun,  keşke gerçek olsaydı diyeceği türden bir rüya..

Ve bir tebrik.

1.Yunus Emre Edebiyat ve Kitap Günleri’nin meydanda açılmasıyla ne kadar doğru bir karar verildiği ortada. Organizasyonda emeği olan başta Başkan Ahmet ÇAMYAR ve yardımcısı Erhan EREN ve katılan yayınevlerini ve yazarları kutluyorum.

İlk olmasını olumlu buluyorum.

 

Bu haftalıkta kalın sağlıcakla.Bu Haber 517 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI