Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
27 Ocak 2017 Pazar
ZATİ ÜRER
Güç Zehirlenmesi

Beşer şaşar mı? Şaşar. Halkın sesini dinlemek demokrasinin temel ilkesi mi? İlkesi.

Niye sordum da cevapladım bu soruları? Milletin üstüne Kurtuluş Savaşı yıllarındaki gibi          7 düvel hücum ediyor. Terör, ekonomik saldırılar, ortadoğu bataklığına sürüklenmemiz için politik oyunlar… Hepsiyle mücadele edecek  güce ihtiyacı var bu milletin.

Beşerin şaştığını söyleyen, hatalarını milletin ve Allah’ın affetmesini isteyen bizzat  Sayın Cumhurbaşkanımız. Bu nedenle kamuoyuna bütün güçlerin tek elde toplanmadığı mesajını iyi anlatmak lazım. Bu başarılamazsa güç zehirlenmesi olur ve toplumsal barışı tesis edemeyiz.

Değişen 18 anayasa maddesi hakkında STK endişelerini yazmış, ertesi hafta da Sayın Başbakanımızın bu endişeleri giderici Meclis açıklamalarını da belirtmiştim.  Ancak seçim kanunu hakkında hiçbir yetkili açıklaması duyamadık.

Tekraren işaret ediyorum: Tepeden vekil yazılmasını istemiyor kimse. Geniş kitlelerin açık oyuyla belirlenen listelerle TBMM oluşmalı. Buna uygun seçim kanunu yapılacağı refandum öncesi açıklanmalı mutlaka. O zaman gücün tekelde toplanamayacağı mesajı verilmiş olur.

Ayrıca şiddet yanlısı güçlerin oyununa gelmemeli. Sayın Numan Kurtulmuş’un işaret ettiği  şiddet, çatışma ve terör ortamı yaratma çabalarını etkisiz kılacak bir yenikapı  ruhu ve sorumluluğuyla hareket  etmeli herkes.  Kim neyi savunuyorsa olgunluk ve alçakgönüllülük içinde “Kibir Allah’ın düşmanıdır.” anlayışıyla ortaya atmalı, suçlayıcı-karalayıcı ithamlardan kaçınmalı, başka bir deyişle gücünü kibriyle zehirlememeli.

Her dava adamının kulakları halkın sesine açık olmalı. Nerede çıkar halkın sesi? Sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin dilinde. Siyasetçiler onları iyi takip etmeli, temayüllerini iyi ölçmeli ki millî iradeye ulaşabilsinler.

Birbirine sevgi ve saygıyla bağlı dava adamı siyasetçiler istiyor millet. Onların benden başkası bilmez, anlamaz, kimseyi dinlememe gerek  yok, yoğunum randevu veremem gibi bir icra yürütmeye hakları olamaz asla.

 

Kimse unutmasın ki kendini çok güçlü görme duygusu modellene modellene millî bünyeyi zehirlerse  2001 öncesi krizlere geri döneriz. O dönemin romanını yazmış biri olarak  dikkat  çekmek istedim. Bu Haber 273 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI