Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
27 Ocak 2017 Pazar
İSMAİL SARI
Neş'eli Ol Ki Genç Kalasın...

            Dünyanın derdi sıkıntısı bitmiyor ki neş’eli olacaksın. Bir sıkıntıyı bitiriyorsun; hemen arkasından bir diğeri başlıyor. Onu da, öyle veya böyle göğüslüyorsun; arkasından hemen bir diğeri başlıyor. Derken… bir ömür, sıkıntılar zinciri ile birbirine bağlı halde devam ederken zincirin halkaları arasında dolanarak bir ömür bitiveriyor. Geriye dönüp baktığımızda, kocaman yıllar devrilmiş de hiç haberimiz olmamış gibi.

 

            Bir önceki hafta babamın can dostu ve Allah için birbirlerini sevmiş iki arkadaştan birini daha, ebedi âleme gönderdik. Babam, 2006 yılının 26 Ağustosunda ebedi yolculuğuna çıkmıştı. Can dostu da 11 yıl sonra 09 Ocak 2017 pazartesi günü ebedi yolculuğa çıktı.

 

            Kimden bahsettiğimi anlayanlar olmuştur ama elbet ki, bilmeyenler için isim yazmam gerekir. Mustafa Karagöz (Muharremin Mustafa) Amcadan bahsediyorum.

 

            Mustafa Amca; çok çabuk ağlayabilen, yeri gelince de çabukça neşelenebilen, gülen-söyleyen, şakalaşan bir duygu yüklü insandı... Beni her gördüğünde, babamı hatırlatır hemen mimikleri değişir ve iki damla göz yaşı dökerdi.

 

            Hastanede yatarken, ziyaretine gittim. Durumu ağırdı. “Ölünecek ama” ifadesini, ben yanında iken üç defa tekrar etti. Anladım ki, kapısına varınca “ölümü” kabullenmek çok zor bir gerçek. Çünkü, rahmetli babam, “ölüm” sözcüğünü hiç kullanmadan göçtü. Son günlerinde, belki söyleyecekleri vardır, diye bekliyorduk ama hiç bir şey söylemedi.

 

            Yüce Allah’ın, bu iki arkadaşı, Allah için birbirini seven iki dostu, sevdiği kullarına dahil etmesini diliyorum.

 

            Ağlayanla Ağlayabilmek, Oynayanla Oynayabilmek

 

Cenab-ı Hakk’ın en güzel şekilde yarattığı insan vücudunun, stres baskılarına karşı koruyucu sigortaları vardır; “Kahkaha atmak, terlemek, göz yaşı dökmek, oynamak .” gibi.

 

            Rahmetli Mustafa Amca; ağlayanla ağlamayı, gülenle gülmeyi, oynayanla oynamayı anında becerebilen örnek bir insandı. Kendisinden önce üç tane oğlunu ahirete gönderdi. Bir çile insanı idi. Ancak, kadere teslimiyette en küçük bir tereddüdü olmadığı için rahattı; uzun süre stresle kendisini yıpratmadığı için yüz küsür senelik bir ömür… Örnek alınmalı.

 

            Allah mekanını cennet etsin.

 

 

            Saygı, sevgi ve selamlarımla…Bu Haber 396 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI