Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
28 Şubat 2017 Pazar
HAKAN KORKMAZ
Bu gün o gün değildir!

 “Şu Ünyelileri anlamıyorum! Niye itiraz ediyorlar. Öyle bir Hükümet Konağı yapacağız ki, geçenler hayran kalacak” diyen eski Ordu Valisi Kemal YAZICIOĞLU’ nu hatırlıyorum da, geçmişte Hükümet Konağı yıkıldığında ne güzel bir meydan olmuş ve Ünye’nin tarihi dokusu ortaya çıkmıştı.

İşte bu sözleriyle irade gösteren ve dönemin Milletvekili Şükrü YÜRÜR ile aynı fikri paylaşan, o gün ki siyasi yapı, gelen para geri gider düşüncesiyle, gücünü de ortaya koyarak Ünyelilerin tüm itiraz çabalarına rağmen bu binayı yaptı.

Hayran kaldık mı? Hayır!

Doğru mu?

Estetiği var mı?

Yok!

O dönem ihtiyaç için yapılan, fakat sonra gerekli ihtiyaca cevap vermeyen, hatta Ünye’ye yakışmayan, tabiri caizse soğuk bir bina ortaya çıktı.

Bugüne gelindiğinde aynı son ile karşılaşmamak adına dikkat etmek gerekir.

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin GÜNEY, geldiği ilk günlerde yaptığı bir tespitle aslında hiçbirimizin aklına gelmeyen bir konuyu gündeme getirdi.

Kaymakam Evi veya diğer bir adla, aslında Devlet Konuk Evi eksiğinden bahsederek; “Bakanlık imkânlarıyla parasının ödeneceği bir yer bulalım ki Bakanı eksik olmayan, siyasetçi ve bürokrat yetiştiren Ünye’ye yakışan, yeri geldiğinde gazileri, şehit yakınlarını kahvaltılı yemekli bile ağırlayan, çok amaçlı bir yere kavuşalım” açıklamasını yaptı.

Ve

Kaymakam GÜNEY, Ünye Kent Konseyi toplantısına katılıp, şu an ki Meteoroloji dediğimiz alanın Devlet Konuk Evi olarak yapılmasını tartışmaya açtığında ilk gelen tepki, buranın, şehrin en güzel noktalarından biri olduğu için yeşillik olarak kalmasının daha uygun olacağı şeklinde oldu.

Evet

Bir Hükümet Konağı tecrübesi daha yaşamak istemem!

Bende Konuk Evi için buranın doğru olmadığını düşünenlerdenim.

Zira eski hastane yeri, biraz zihinlerimizi kurcalarsak otel olarak düşünülmüş, hatta asfalt, battı çıktı yapılarak yol alta alınıp hastane bahçesi dediğimiz alan ile meteoroloji arazisi, bir bütün yeşil alan olarak düşünce oluşmuştu.

Sonra uygulanamadı…

Eğer olacaksa; tarihi bir yapı kurtarılarak yeni bir yer bulunabilir, bulunamazsa da acele etmeden herkesin ortak noktada fikir birliğine vardığı bir yer, zaman içinde Konuk Evi olarak yapılabilir.

Bu gün o gün değildir!

Bu anlamda Kaymakam GÜNEY’ in bizi çok net anlayacağını biliyorum.

Ünye hassasiyetleri olan bir ilçedir.

Çevreyolu! Ünye’nin irade göstermesiyle şehir içinden geçmemiş ve ne çok doğru yapıldığını da zaman göstermiştir.

Gelelim.

Ünye Flash Radyo’ya…

Biz 1992 yılında kurduğumuz ve bölgenin en eski radyosu unvanıyla yayın yapan 25 yıllık bir çınarı yayında tutmanın mutluluğu ve gururu içerindeyiz.

Kurulduğundan bugüne kadar, radyomuzda emeği geçen tüm dostlarıma isim ayrımı yapmadan teşekkür ediyor, daha nice yıllar temennisiyle,

ÇEYREK ASRI yakalayan Oney Flash FM’e, sizlerle birlikte uzun soluklu bir ömür diliyorum…

 

Teşekkürler!Bu Haber 359 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI