Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
17 Mart 2017 Pazar
ZATİ ÜRER
Aman Dikkat!

Sayın Cumhurbaşkanı  islâmın iyilik, merhamet, şefkat, diğergamlık, fedakârlık özünü açıklarken onu öldürme, tahrip ve yok etme felsefesine alet edenlerin bizden olamayacağını da özellikle vurgulamamış mıydı? Şimdi Batı dünyasıyla çatışma noktasına niye geldik? Ortadoğu bataklığına mı sürüklenmek isteniyoruz acaba? Sosyal medyada rastlıyorum; islam birliği kurmalı diyenler falan var. Türkiye islâmın lider ülkesi olmalıymış. Ateşle oynama şarkısı çok çalıyor ekranlarda bugünlerde. Aman ha…

Planlı bir islamafobi tuzağı kurmaya çalışıyorlar. Bu tuzağa düşmemeli. Tarih yazıyor                     haçlı-islam çatışmasını. Bu çatışmadan kim kurtardı milletimizi? İyi düşünelim.

Atatürk kendisini halife yapmak isteyenlere niye karşı çıkmıştı? Koca Osmanlının Batış sürecini binlerce kitabı okuya okuya iyi kavramıştı da ondan. Milletine de dünyada hakikî huzurun temini yolunda üzerimize düşeni yapmak için “ilme, sanata bağlılığı” mütemadiyen her türlü vasıta ve tedbirlerle geliştirmeyi millî ülkü göstermişti. Bu millî ülküye bağlı olmamız  ve bu bağlılığı sürekli bütün dünyaya propaganda diliyle anlatmamız gerekmez mi?

 Bizim panislamizm yanlısı söylemler geliştirmekle işimiz olamaz. İyilikler dini islamın   dünyaca saygı duyulan Mevlana, Yunus Emre, Hacı Bektaş Veli, Ahmet Yesev i…gibi büyük temsilcilerinin kökeni Bakara Süresi 84,85,165. Ayetleri olan felsefelerine göre hareket etmek, çatışma yerine barış kültürünü hayata geçirmek millî felsefemiz olmalıdır.

Bakanlarımızı konuşturmak istemeyenlerin kurduğu şiddet tuzağına sert söylemlerle tepki yerine daha yumuşak bir üslup geliştiremez miydik acaba? Onlara Nazi suçlamasıyla tepki göstermek barış dili değil ki apaçık çatışma dili! Bunun yerine kendilerine karanlık tarih yaşatan naziler ve de islâmı şiddet sarmalına dolayanlarla aynı duruma düştüklerini; bunun da barışa dolayısıyla insanlığa ihanet olacağını anlatma çabası içinde olmalıydık. Böyle bir açıklayıcı dil, bana göre daha etkili olurdu. Kurulan tuzağı bozardık.

Israrla söylüyorum: 84,85.ayetlerde kendinizden olmayanları dışlamayın, öldürmeyin; 165.ayette Allahı sever gibi kimseyi sevmeyin, yani tarikat önderlerine kapılmayın buyruklarına uyduğumuzu, inanç özgürlüğüne bağlılığımızı yani laik olduğumuzu özel            bir propaganda diliyle bütün dünyaya servis etmeliyiz.

 

Bizi ortadoğu bataklığına sürüklemek istiyorlar aman dikkat!Bu Haber 243 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI