Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
18 Mart 2017 Pazar
MİSAFİR KALEM
Eda ARSLAN / Biri Öldü

Gökyüzünü kaplayan karanlık bulutlar, cenazedekilerin üstünde de aynı zifiriliğini korumuştu. Güneşin saf kızıllığının hiçbir şeyden haberi yoktu koyu bulutların arasından süzülürken.

Her şeye rağmen yavaş yavaş geçiyordu saniyeler, sürünerek ve yalpalayarak ılık havanın getirdiği sessizlikler içinde. Zaman zaman şimşeklerle kendine gelen gökyüzünde bir iki martı sayılıyordu. Yanık yanık çağlıyorlardı. İç çığlığı dışına yansımız birkaç tanesi daha eklendi sonra onlara.

Şimdi, çoktan kurumuş gözyaşlarımı akıtabilirdim. Yağmur toprağı hissetmeye başlamıştı. Sanki onun da yüreğinden bir şeyler kopuyordu. Biriken sular gözyaşlarımı andırıyordu. Ne akrebin durması, ne yelkovanın sayması bunu engelleyebilirdi. Ama asla üzülmüyordum. Çünkü acılar dokundukları yerleri yaksalar da yok edemezlerdi.

Erimiş gümüşe benzeyen sağanak, cansız ve sararmış yaprakları derinden ıslatıyordu. Ansızın bir kuş ayaklandı. İri yağmur damlaları kuşun havalandığı yerde bir yığın sonsuzluk oluşturdu. Çok geçmeden yatağın başucunda bir sayfası kırılmış bir kitap gibi, mezarın başucunda öylece duruyordum. Yağmur, elveda demekti; yeşermemiş umutlarımı çürütmüştü yağmur. Yüreğimdeki kabuk tekrar kalkmıştı yaradan. Gitmek zamanı gelmemişti. Daha veda bile etmemiştim gönlümce.

 

Göğüs hizamdaki o keskin sızı, yağmur bulutları gibi kabarıyordu. Ömrüme ömrü değmişti. Hatıralarımda kalan bir tebessümünü gözümün önünde istiyordum. Hayattan bir gün daha ödünç almak istiyordum. Bir tek gün! Tek bir saat! Ama yoktu… Çünkü ölümün, zamandan alınacak ödünç anların bitmesi olduğunu kavrıyordum. İnsan şaşırırmış ölümü görünce. Yazılar der ki; biri öldü.Bu Haber 271 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI