Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
21 Nisan 2017 Pazar
MUHAMMED SIDDIK ÖZ
Prof.Dr.Necmettin ERBAKAN ödülleri sahiplerini buldu

Geçtiğimiz hafta İstanbul /Beşiktaş Belediyesi'nde MKM'de düzenlenen görkemli bir törenle ERBAKAN Ödülleri sahiplerini buldu.

Erbakan  ödülleri platformu tarafından, bu yıl ilk defa düzenlenen programda alanında isim yapmış saygın , kariyer sahibi  kişilere altı dalda ödülleri verildi.  Törene akademik , sanat, siyaset, iş, spor ve medya çevrelerinden çok sayıda davetliler katılarak İstanbul/Beşiktaş Belediyesi'nin MKM salonunu hınca hınç doldurdu. Salon atmosferi davetlilerin heyecanına heyecan kattı. Ödüller bir bir sahiplerini bulurken Bilim Ödülü Yüksek Mühendis Özdemir Bayraktar'a, Düşünce Ödülü Suriyeli mütefekkir Cevdet Said'e , Medya Ödülü CNN Türk ekonomi editörü Cem Seymen'e, Sanat Ödülü Doç. Dr. Neyzen Süleyman Ergüner'e, Spor Ödülü engelli kayak sporcusu Ayşe Kader Yavuz'a, Onur Özel Ödülü ise hukukçu Süleyman Arif Emre'ye verildi.

Süleyman Ergüner'in ödülünü Beşiktaş Belediye Başkanı hemşehrimiz Murat Hazinedar verdi. Cevdet Said, ödülünü Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun elinden aldı. Cem Seymen'in ödülünü İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Eski Başkanı Ali Müfit Gürtuna verdi. Rahatsızlığı nedediyle törene katılamayan Özdemir Bayraktar'ın ödülünü oğlu Ahmet Bayraktar'a D-8 Genelsekreteri Sayed Ali Muhammed Musavi, Ayşe Kader Yavuz'un ödülünü ise Saadet Partisi YİK üyesi Prof. Dr. Mustafa Kamalak verdi. Süleyman Arif Emre rahatsızlığı dolayısıyla törene katılamazken ödülünü oğlu Ali Rıza Emre, Prof. Dr. Necmettin Erbakan'nın kardeşi Kemalettin Erbakan'dan aldı.

Törene  sanat, iş, siyaset, medya, yabancı ülke misyonları, sivil toplum kuruluşu çevrelerinden çok sayıda davetli katıldı. Medya ödülü alan Cem Seymen : "Erbakan Hoca, kişiliği, duruşu, zerafeti, kullandığı dildeki incelikle her türlü övgüyü hak eden birisidir. Onun adına verilen ödülü almaktan mutluyum.Ben bu ülkeye tutkuyla aşığım. Tarım, milli güvenlik kadar önemli. Bunu anlatmak boynumun borcu" sözleri salondan büyük alkış aldı.

Sanat ödülüne layık görülen Doc.Dr. Neyzen Süleyman Ergüner konuşmasında:" Bu anlar heyecan  dolu, özellikle Erbakan Hocamız büyük insan, Prof.Dr Necmettin Erbakan adına düzenlenen törende ödül almak benim için çok büyük bir meziyet ve onurdur. Teşekkür ediyorum, bizlere millilik kavramını Erbakan Hoca öğretti"dedi.

Spor ödülünün sahibi engelli kayak sporcusu Ayşe Kader Yavuz'un törende yaptığı konuşma salonu göz yaşlarına boğdu. Yavuz:" Kayak sporcusu babamın desteğiyle 2015 yılında Sarıkamış'ta yapılan yarışmada Türkiye birincisi oldum. Polonya'da yapılan yarışlarda dünya  ikincisi, Avrupa ikinciliği ve üçüncülüğü aldım. Türkiye'nin bayrağını Avrupa'da dalgalandırdım. Devlet büyüklerinden ricam engellilerin yanında olmalarıdır." demesiyle bazı davetliler göz yaşlarını tutamadı.

Erbakan ödülleri ile saygın bir programın temellerinin atıldığını ifade eden jüri başkanı Prof. Dr. Emre Bağcı ise: "Prof. Dr. Necmettin Erbakan ödülleri ilk defa düzenlenmesine rağmen çok seviyeli ve saygın bir program oldu. Hem sosyal medyadaki geri dönüşlerde hem heyet ile yaptığımız istişarede hem de program ile alakası olmayan arkadaşlardan aldığımız tebriklerde gördük ki bir açığı daha doldurmuş olduk. Erbakan Hocaya yakışan bir program oldu. Jürideki ve organize heyetindeki arkadaşlarımız başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum. İlerideki programlarda çok daha büyük çalışmaların olacağını düşünüyorum." diye konuştu.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan ödülleri tertip heyetinden Müzik ve Sinema Derneği MÜSİDER Genel Başkanı Ünye'li hemşehrimiz Arslan Ateş , muhteşem gecenin atmosferini değerlendirirken : "Çok heyecanlı ve anlamı bir program oldu. İstanbul tarihi bir güne şahitlik etmiştir.Çok anlamlı, duygulu, dolu dolu bir program oldu. Bu güzel program ile Erbakan tsavvurunu tekrar yansıtmaya çalıştık. MÜSİDER olarak  biz de sanat ödüllerinde rol aldık. Bundan da bahtiyarlık duyuyoruz.Ayrıca geceye sanat, spor ve kültür camiasından birçok ismin katılması da o programın kalitesini gösterdi" dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ise : " Böyle bir ödül töreninin tertip edilmesi takdire şayandır. Erbakan Hocamız siyasi kimliği ile, mühendisliği ile ve milli  ekonomiye yaklaşımıyla  öne çıkıyor ama Erbakan Hocamız bize yeni bir medeniyet anlayışı sundu. Eski değerlerimizi bugüne taşıyarak nasıl konuşacağımız konusundaki prensipleri anlattı. Batı medeniyetini bizim medeniyetimizle mukayese edilemeyecek kadar farklı görüyordu çünkü bizim medeniyetimiz hak ve adalet ekseninde yer alır. Bizim medeniyetimiz, inancımızın üzerine inşa edilmiştir. Bizim en önemli özelliğimiz hakka, adalete bağlı olmaktır." dedi.

Programa katılanların ortak kanaati şöyle idi : "Erbakan ödülleri çok isabetli isimlere verildi. İsimler üzerinde çok ince çalışılmış."

 Bir sonraki Erbakan ödüllerinde görüşmek üzere inşallah...Kalın sağlıcakla

 

     Bu Haber 448 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI