Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
18 Mayıs 2017 Pazar
ABDULLAH US
Leylekler ve Yılanlar

Ülkemin toprakları, Ege’de 17 adamız ve Musul Konsolosluğumuz halen işgal altında. Her gün yeni bir felaket haberi ile karşılaşmaktan usandık. Alınması gereken tedbirler konusunda da ilgililer duyarsız. Yasa dışı işleri yasal hale getirme gayretleri, yani her kötülüğün üstünü örtmek için yapılan çalışmalar medyada yer almakta.

Cumhuriyet Bayramımızın bir bölgede kutlanmaması için yabancı askerlerin o bölgeye sokulması, yabancı bayraklarla, silahlı ve büyük gösterilerle ülkemde gezdirilmesi beni yaralamıştır. Halk tarafından seçildiğini iddia eden ve bununla öğünenlerin, beni ve benim gibi düşünenleri halk olarak ciddiye almaması, duygularımı yok sayması içimi acıtmaktadır.

Diyarbakır Sporun adının Amed olarak değiştirilmesi, Ankara'da Osmanlı Spor isimli bir kulübün bulunması sizlere de maksatlı ve garip gelmiyor mu? Ülkesi batarken halk fakr-u zaruret içine düşmüşken aldıkları borç paralarla görkemli saraylar yaptıran Osmanlının akıbetini unuttular mı? Geçim derdine düşmüş halkı daha da sömürmek ve fakirleştirmek için acımasızca yeni vergiler koyan bir yönetimin, aynı zamanda aldıkları borç paralarla dünyada emsali çok az bulunan yasa dışı saray yapması, eski Osmanlı saraylarını kendi kullanımları için yeniden dizayn etme çalışmaları çok düşündürücü değil mi?

İşimiz tamam, yolumuz Kızılcahamam. Neler geldi neler geçti felekten, un elerken deve kesen bile geçti elekten. Bütün kuşları hallettin de şimdi sıra leyleğe mi geldi?

 

Yanılıyorsun. Leylek ağzında çocuk getiren, bankaya kumbara taşıyan bir hayvan değil. Tek bacağının üzerinde durmasına aldanma. Ömrünü laklakla geçirdiğini de sanma. Vatan sevgisi ve yuva sevgisi yüksek bir kuştur leylek. Her yıl aynı bölgeye ve yuvaya gelir. Bölgesindeki yılanları yer. Gerekirse kartallarla bile savaşır. Unutma!Bu Haber 486 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.