Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
2 Haziran 2017 Pazar
İSMAİL SARI
Fil Avcıları

Almanya sokakları Afganlı, Iraklı, Suriyeli ve Afrika ülkelerinin insanları ile dolup taşıyor. Buralardaki Müslümanların, özellikle de Türk’lerin camilerinde Ramazan boyunca İFTAR veriliyor. Çok çok güzel bir alışkanlık oluşturulmuş, insan sofralara imreniyor. Ve bu sofraların yüzde seksen konukları, yukarıda adını saydığım ülkelerin insanları. Çoluk-çocuk, kadın-kızan, perişanlığın hesabı falan belli değil. O insanların Türkiye’deki durumlarını da biliyorum. Buradakiler, Haymlara (geçici olarak garibanların kaldığı, son derece sağlıksız barınaklar), sosyal konutlara yerleştirilmişler; sanki hallerinden çok memnunlarmış gibi de kabak çiçeği gibi açılmış soykalar. “Köyden indim şehire, şaşırdım birden bire” sözü ile ifade edilen gerçeğin tââ kendisi. Bizim insanlarımızdan olup da yolunu-yordamını şaşırandan da var benzerleri.

 

Rahmetli Erbakan Hoca’mızın konuşmalarında çoğu zaman anlattığı “FİL AVCILARINI” o anlattıkça bizler gülüyorduk. Nereden de buluyor Hoca bu örnekleri diyerek hafife alanlar da oluyordu. Görüyorum ve ibretle tefekkür ediyorum ki, bugün yaşananlar, Hocanın anlattıklarının aynısı. Bu gidişle, Sayın Erbakan Hoca’yı, daha birçok anlattıkları ile, ileriki zamanlarda çokça anacağız gibi… Rahmetle anıyorum.

 

Ve Fil Avcıları:

 

Filler, genel olarak sürüler halinde aynı yolu takip ederlermiş. Fil avcıları, fillerin bu özelliklerini kazançlarına çevirmek için, fil yollarının belirli yerlerine hendekler kazarlar, üzerini de kapatarak filler anlamayacak şekilde toprak serpmek suretiyle yol haline dönüştürürlermiş. O iri gövdeli hayvan, boşluğa basınca hendeğin içine düşer, geriye de çıkamazmış. Pusuda bekleyen avcılar, kocaman sopalarla gelerek hendekteki hayvanı öldüresiye döverler ortalıktan kaybolurlarmış. Bir süre sonra avcılar, beyaz elbiseler giyinmiş, farklı görünüşteki kurtarıcılar olarak, acıma edaları ile file yaklaşır, okşaya-sıvazlaya hendekten çıkarırlarmış. Bu kurtarıcılara minnetle yamanan hayvan, kuzu gibi ehli hayvan haline gelir ve sahibine yük taşımağa başlarmış.

 

Şimdi:

 

Bizim batılı dostlar (!), aynen fil avcıları taktiği ile, yukarıda isimlerini saydığım ülkeleri öldüresiye dövdükten ve perişan ettikten sonra, birer koruyucu edası ile göçmenlerine güya kucak açarak, kendilerine hizmetçi yetiştiriyorlar. Büyük çoğunluğunu Akdeniz’in sularında boğduktan sonra, geride bıraktıkları topraklarını, gruplar halindeki terör çakalları ile yeraltı zenginliklerini paylaşacaklar.

 

Az kalsın bizim ülkemiz de o duruma düşürülecekti. Allah (c.c) kurtardı. Kıymetini bilelim.

 

 

Sevgi, saygı ve selamlarımla…Bu Haber 305 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Başlık : fil avcilari Tarih : 13 Haziran 2017 / Pazar Üye Adı :musa ayar
co k guzel fakat tedaylar az.daha genis olsa mukemmel olur
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI